1 Mayıs Resmi Tatil Açıklaması Yapıldı!


Türkiye’de ilk kez 1923 yılında resmi olarak kutlanan, 2008 yılında ise Emek ve Dayanışma Günü olarak kabul edilen 1 Mayıs, tatil olacak mı? Yetkililer 30 Nisan için bir açıklama yaptı mı? İşte tüm detaylar…

Her yıl dünyanın dört bir yanında kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün bu sene tatil olup olmayacağı herkesin meraklı bir bekleyişe aldı.

1 Mayıs ilk kez 1856 yılında Avustralya’da taş ve inşaat işçilerinin Melbourne Üniversitesi’nden Parlamento Evi’ne kadar yürümeleriyle başladı. Günümüzde ise bazı ülkelerde siyasi bir eylem olarak nitelendirilen 1 Mayıs kutlamaları, Çin, Küba, Vietnam, Nepal gibi sosyalist ülkelerde gösterilerle kutlanmaya devam etmektedir.

Türkiye’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de resmi tatil olarak ilan edilmiştir. İnsanlar salı gününün resmi tatil olacağını düşünerek, pazartesi gününün de tatil olup olmayacağını merak ediyorlar. 1 Mayıs Salı günü resmi tatil olacak. Fakat 30 Nisan Pazartesi günü hakkında henüz resmi bir açıklama yok. Bakalım yetkililerden bir açıklama gelecek mi? Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı’yı birbirine bağlayan 4 günlük tatil haberi gelecek mi? Merakla bekliyoruz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı