12 Bin TL Maaş İle Almanya Türkiye’den 10 Bin İşçi Alımı Yapılacak


Türkiye parası ile 12 bin tl Almanya parası ile 2 bin euro maaşla 10 bin işçi alımı yapılacaktır.

12 bin tl ile alınacak bu personeli Almanya Türkiye’den talep etmektedir. Türkiye’de sadece tek firma üzerinden başvuru yapılacak olup diğer her türlü başvuru yanlış olacağı hakkında uyarılar bulunmaktadır.

Alımı yapacak OBM Türkiye’nin sitesi Almanya’ya işçi göndereceğini duyurduktan sonra çökmüş bulunmaktadır.

OBM Türkiye’den yeni açıklama geldi. OBM Türkiye binlerce işçiyi Almanya’ya göndereceğini duyurduktan sonra, başvuruların alındığı internet sitesi yoğun ilgi nedeniyle çöktü.

10 senedir Almanya’da 15 farklı hava limanıyla bağlantılı çalışan, aktif olarak 3 büyük hava limanında yer hizmetleri alanında binlerce kişiye istihdam sağlayan ve binlerce Türk vatandaşına Almanya’da çalışma imkanı sağlayacak.

Yaşanan gelişmelerin ardından OBM Türkiye’den yeni açıklama geldi.

Genel Müdürü Osman Taş, Almanya’ya götürecekleri Türk işçilerle ilgili olarak “Şu anda kaynakçı, hemşire, yer hizmetlerinde vasıfsız eleman ihtiyacımız var.

Ankara, İstanbul ve Antalya şubelerimizi açtık” diyerek götürecekler işçilerin tüm masraflarının da karşılanacağını söyledi. Taş, Almanya’ya götürecekleri işçilerle ilgili şartları şu şekilde açıkladı:”Bütün masrafların tamamını kendimiz karşılıyoruz.

Üzerine basarak söylüyorum, para talep etmiyoruz ve kimseye 1 kuruş para kaptırmasınlar. Sözleşme 18 ay. Bu sürede eleman 18 ay boyunca yalnızca bizim yanımızda çalışır.Çalışma vizesini de bu şekilde alıyoruz.

O nedenle Almanya kendisini garantiye alıyor ve bu nedenle işsizlik parası hakkı olmuyor. Şu anda Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelip 2 gün çalışıp işsizlik parası alıyorlar.

Eğer başka yerle anlaşırsa, 6 sonra bizden ayrılıp Türkiye’ye gelip aynı kontratını yeniden yapabilir”Yapılan bu açıklamanın ardından OBM Türkiye’nin resmi internet sitesi yoğunluktan dolayı çöktü.

Bunun üzerine yeni bir açıklama yaptı. Şirketimizin Almanya’da yeni istihdam imkanları sağlayacağı konusunda yayınlanan haberler üzerine çok yoğun bir başvuru süreciyle karşı karşıyayız.

Bu konuda gerçekleşen yoğunluk nedeniyle, başvuruların yapıldığı internet sitemizde teknik sorunlar meydana gelmiştir. Teknik sorunların hızlı bir şekilde giderilmesi için çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

Sitemiz en kısa sürede faaliyete geçecektir. Başvurular sadece internet sitemizde bulunan formun doldurulmasıyla alınmaktadır.Yoğunluğun getirdiği teknik sıkıntı giderildikten sonra başvuru süreci her gün devamlılığı sağlanmış bir şekilde sürecektir.

Başvurularda asla ve asla hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sitemiz dışında hiçbir yerde başvuru yoktur. Hiç bir kurumla da bu konuda anlaşmamız yoktur. İtibar etmeyiniz.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR