15 gün boyunca her sabah aç karnına için ve vücudunuzdaki farkı gözlerinizle görün!


15 gün boyunca her sabah aç karnına limon çayı içmenin faydalarını biliyor musunuz? Doğanın bize sunduğu mucizeleri farkına varıp onları en iyi şekilde kullanmalıyız. Bu mucizelerin başında C vitamini deposu olan limon geliyor. Limon içi dışı sağlıklı bir meyvedir. İster suyunu sıkın çaylarınıza katın ister maydanoz limon detoksu uygulayın. Sıcak içecek sevenler için bugün vereceğimiz tarifi her sabah kahvaltıdan önce içtiğinizde vücudunuzda gerçekleşecek değişimlere inanamayacaksınız. Haydi vakit kaybetmeden limon çayının faydalarına geçelim!

Limon Çayının Faydaları

Limon vücut dengenizi korur!

Vücut ısınızı korur ve bağırsak problemi yaşayanların sorunlarını ilk ya da ikinci içişte giderir. Limon çayı sindirim ve boşaltım sisteminizin çalışmasını düzenler ve atıkları vücudunuzdan uzaklaştırır.

Kışın asla hasta olmazsınız!

Bütün kış hastalıklarından sadece limonla korunabilirsiniz. Etrafınızda hasta insanların olması fark etmez çünkü limon vücudunuza girip enfeksiyona neden olacak bakterilerin büyümesini önler ve hasta olmanızı engeller.

Zayıflamaya yardımcı olur!

En cezbedici yönlerinden biri de limon çayının özellikle kahvaltıdan önce aç karnına içildiğinde metabolizmayı erkenden harekete geçirmesi ve yağ yakımını kolaylaştırmasıdır.

Mideyi ve sindirim sistemini rahatlatır!

Hazımsızlık ya da şişkinlik yaşıyorsanız limon çayına başladığınız takdirde sindirim sisteminizin daha iyi çalışmaya başladığını fark edeceksiniz.

O halde limon çayının nasıl yapıldığına bakalım:

Limon çayını yapmak çok kolay! İhtiyacınız olan Bir su bardağı kaynamış su ve bir halka dilim limon. Bir su bardağı kaynamış suyun içine bir halka dilim limonu kabuklu haliyle atın ve bardağın üzerini cam tabakla kapatın. 5 dakika demlemeniz çayınız için yeterli olacaktır. İsterseniz çayınızı taze nane yapraklarıyla zenginleştirebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun 😊


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR