19 Mayıs 1919’un 100. Yılını Google Unuttu!


Dünyanın en çok kullanılan arama moturu Google, ülkemiz için çok önemli bir gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını unuttu. Diğer ülkelerin tatil günlerini, çeşitli önemli gelişmelerini, liderlerini unutmayan Google, 19 Mayıs’ın 100. yılını es geçti. 

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin milli bayramı olan 19 Mayıs’ın Türkler için önemi büyüktür. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmıştır ve bu gün itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nın başlatıldığı gün kabul edilir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü Türk gençliğine armağan etmiştir. 

Türkler için çok önemli olan 19 Mayıs’ın 100. Yılını ne yazık ki Google hatırlamamayı tercih etti. Ülkelerin ve ulusların özel gün ve tarihlerinde kullanılar için farklı hatırlatma ve çalışmalar yapan Google, 19 Mayıs 2019’da ülkemiz için bu çalışmayı yapmadı. 

Google’ın aksine Rus arama motoru devi Yandex, 19 Mayıs’ı unutmadı ve ana sayfasından kutladı. Unimetre.com olarak 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlularız.

“Gençler! Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitim ve kültür ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir özgürlüğünün en değerli simgesi olacaksınız”

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı