2 Soruluk Mini Test: Mutluluk mu, Yüksek Zekâ mı?


2016’da evrimci psikologlar tarafından yapılan araştırmalar, nüfus yoğunluğunun bir bireyi nasıl etkilediğini inceledi. Yüksek IQ’lu kişilerin çarpıcı derecede benzer özelliklere sahip olduğu bulundu. BrightSide’da yer alan bu iki soruya göre bu insanlardan biri olup olmadığını anlayabilirsiniz. Testin tamamen öznel olduğunu size hatırlatmalıyız.

1. Kalabalık bir şehirde yaşar mıydınız? Evet/Hayır?

2. Arkadaşlarınızla sürekli temas halinde olmadığınız için üzgün ve yalnız hissediyor, içe kapanıklık yaşıyor musunuz? Evet/Hayır?

SONUÇLAR

Her iki soruya da “evet” derseniz, muhtemelen “mutluluk endeksi”nin üstündesiniz. Her iki soruya da “hayır” derseniz, yüksek IQ’lu birinin niteliklerine sahip olursunuz.

Araştırmalara göre, güçlü entelektüel yeteneklere sahip olanlar evrimsel görevlere en çok ayak uydurabilecek yetenekte olanlardır ve yeni çevreye daha hızlı adapte olurlar. Bu insanlar bir metropoldaki yaşam stresini yönetmek konusunda daha iyi oldukları ve arkadaşlarının desteğine ihtiyaç duymadığı için daha özgürdürler ve kendi başlarına hayatta kalabilirler. Farklı seçenekler seçerseniz, muhtemelen mutluluk ile zeka arasında mutlu bir ortam yakalamış bulunmaktasınız.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı