2017 LYS Sonuçları Bugün Saat Kaçta Açıklanıyor?


Geçtiğimiz hafta Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi Twitter hesabından yapılan açıklamayla 2017 LYS tercih sonuçlarının bugün (8 Ağustos 2017) açıklanacağı duyurulmuştu. Takvimler 8 Ağustos’u gösterirken adaylar heyecanla tercih sonuçlarının açıklanacağı saati bekliyor. Peki, 2017 LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? 
ÖSYM, 2017 LYS sonuçlarının 8 Ağustos’ta http://sonuc.osym.gov.tr/   internet  adresinden açıklanacağını bildirmişti. Yüz binlerce aday 26 Temmuz’da sona eren tercih sonuçlarını öğrenmek için sabırsızlıkla bekliyor.  

ÖSYM tarafından geçen hafta yapılan açıklamada sonuçların açıklanacağı saat ile ilgili bilgi verilmemişti. ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 2017 LYS tercih sonuçları bugün saat 17.00’den sonra açıklanacak. Bugün saat 17.00’den sonra sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar “https:/sonuc.osym.gov.tr” adresini ziyaret edebilir.

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlayacak?

LYS sonuçların açıklanmasının ardından üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen adaylar için iki tarih geçerli: İnternet üzerinden (e-devlet) kayıt yaptırmak için geçerli tarihler 11-16 Ağustos 2017. Üniversitelerde ilgili bölümlere giderek kayıt yaptırmak isteyenler için geçerli tarihler ise 14-18 Ağustos 2017. Bu tarihler dışında kayıt alınmayacak.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı