2017 LYS Tercih Sonuçları Bugün Açıklanıyor mu?


Yüz binlerce üniversite öğrenci adayı günlerdir LYS tercih sonuçlarını bekliyor. 

LYS sonrası başvuruda bulunan adaylar için şimdi sırada tercih sonuçlarının açıklanması var. Adaylar büyük bir heyecanla tercih sonuçlarının açıklanacağı zamanı bekliyor. ÖSYM’nin resmi internet sayfasında sonuçların ne zaman açıklanacağı hakkında bilgi verilmişti.
10-11 Haziran ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde uygulanan 2017 LYS sonrası 26Temmuz’da tercihlerde bulunan adaylar tercih sonuçlarını merakla bekliyor. Adayların meraklı bekleyişleri sırasında ÖSYM’nin internet sayfasını sık sık ziyaret etmelerinden dolayı sitede yoğunluk yaşanıyor.
LYS tercih sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar sonuçların açıklandığı gün ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi üzerinden (sonuc.osym.gov.tr) Aday İşlemleri Sayfası’na T.C. Kimlik Numarası ve Aday Şifresini yazarak tercih sonuçları bilgilerine ulaşabilecekler.

Üniversite Kayıt Tarihleri Belli Mi?

LYS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından kayıt yaptırmak isteyen adaylar için iki alternatif var. İnternet üzerinden kayıt yaptırmak isteyen adaylar 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında e-devlet şifresiyle kayıt yapabilecek. Üniversite tarafından yapılan kayıt tarihleri 14-18 Ağustos 2017. Adayların bu tarihlere dikkat ederek kayıt zamanını kaçırmamaları gerekiyor. Bu tarihler dışında kayıt yapılamayacak.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı