2017 Üniversite Kayıtları Başladı Mı?


ÖSYM tarafından, 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçları 8 Ağustos 2017 Salı günü açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından kayıtların ne zaman yapılacağı merak ediliyor. 
2017 ÖSYS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteye kayıt yaptırmak isteyenler için iki tarih geçerli: İnternet üzerinden (e-devlet) kayıt yaptırmak isteyen adaylar e-devlet üzerinden 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapabilirler.  Üniversitelerde ilgili bölümlere giderek kayıt yaptırmak isteyen adaylar ise 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında kayıtlarını yapabilirler. Adayların bu tarihler dışında kayıt alınmayacağını bilmesi gerekiyor.

İnternet Üzerinden Üniversite Kayıtları Yarın Başlıyor

Üniversite kayıtlarını internet üzerinden yapmak isteyen adaylar için YÖK, YÖKSİS üzerinden konuyla alakalı açıklamalar yaptı. E-kayıt işlemleri için yapılması gereken ilk başta e-devlet şifresi edinmek. E-devlet şifresi almak için PTT Merkez Müdürlükleri’ne veya yetkili şubelere başvurmanız gerekiyor. Belirttiğimiz yerlerden şifre aldıktan sonra turkiye.gov.tr sitesi üzerinden e-devlete girerek e-hizmetler bölümünde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı sayfasını açmanız gerekiyor.

İşlemleri adım adım takip ederek kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Kayıt yapma hakkı kazandığınız üniversite adı sistemde gözükmezse, erkek adaylar için askerlik işlemlerinde eksiklik veya yanlış bilgi varsa, ÖSYS kaydınız bulunmuyorsa, lise mezuniyetinize dair bilgiler sistem üzerinden alınmıyorsa, herhangi bir lisede öğrenci kaydı bilginiz gözükmüyorsa ve buna benzer başka sorunlarla karşılaşırsanız başvurularınızı internet üzerinden yapamazsınız. İnternet üzerinden kayıt yapamadığınız takdirde 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında başlayacak olan kayıt zamanında kazandığınız üniversitelerin ilgili bölümlerine-fakültelerine giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı