2018 DGS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlanacak!


2018 dgs sınav giriş belgeleri

2018 DGS sınav giriş belgeleri ve yerleri ne zaman açıklanacak? Sınav giriş belgesine nasıl erişebilirim? DGS saat kaçta başlayacak ve kaç dakika sürecek?

2018  DGS sınav giriş belgeleri ne zaman yayımlanacak?

Türkiye genelinde bulunan sınav merkezlerinde 21 Temmuz Cumartesi tarihinde gerçekleştirilecek olan ve saatler 10.15’i gösterdiğinde başlayacak olan Dikey Geçiş Sınavı için geri sayım sona eriyor. Sınava 15 gün kala başvuru yapan ve 4 yıllık eğitime geçmek için sabırsızlanan adaylar, sınav giriş belgelerin ne zaman erişime açılacağını araştırmaya başladı.

  2018 DGS Ne Zaman Yapılacak? İşte Ertelenen Tarih!

SINAV 21 TEMMUZ’DA

81 İl genelinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı, saatler 10.15’i gösterdiğinde başlayacak. Saat 10.00’dan sonra kimse sınava alınmayacak.

GİRİŞ BELGELERİ NE ZAMAN?

2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı için giriş belgeleri, önümüzdeki günlerde ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanacak. Sınava ortalama 10 gün kala açıklanacak olan sınav giriş yerleri ile adaylar sınava hangi okulda gireceğini öğrenecek. Sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandığı anda KPSSCAFE’de olacak.

KAÇ SORU SORULACAK?

DGS’de adaylara farklı testlerden toplamda 120 soru yönlendirilecek ve bu sorular için adaylara 150 dakika süre tanınacak.

Adaylar sınava gelirken aşağıdaki evrakları yanında getirecek: (Kimlik ve sınav giriş belgesi)


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR