2018 EKPSS Ve Sınav Giriş Belgesi İle İlgili Tüm Detaylar!


2018 ekpss

ÖSYM’nin düzenleyeceği 2018 EKPSS sınav giriş yerleri belli oldu mu?. İşte, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) giriş belgesi ve detayları…

Başvurularını tamamlayan adaylar, EKPSS sınav giriş yerlerini heyecanla bekliyordu. Binlerce kişi, EKPSS sınav giriş yerleri ile ilgili resmi açıklamanın yapılmasını dört gözle bekliyor. Fakat Ölçme, Seçme ve Değerlendirme Merkezi (ÖSYM), henüz bu konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Sınav giriş yerleri sınav tarihinden bir hafta önce belli olacak. EKPSS sınavıı 22 Nisan 2018 gerçekleştirilecek.

Aynı zamanda EKPSS kura başvuruları 2-16 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ise 17 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak. Şimdiden sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

BAKANLIK NE DEDİ?

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamalarında EKPSS sonuçlarının geçerlilik süresinden bahsetmişti. Bakan Jülide Sarıeroğlu konu ile ilgili olarak açıklamalarında “Sınava girecek adayların en büyük tedirginlikleri puanlarının boşa gidecek olması. ‘Eğer yeni bir atama olmazsa, bizler iyi puan aldık, bu puanlar boşa gidecek’ diye kendilerini o kadar hırpalıyorlardı ki… Biz şöyle bir düzenleme yaptık, almış oldukları puanları 4 sene boyunca geçerli olmasını sağladık. 4 sene geçerliyken yeni sınava da girebilecek kardeşlerimiz. Atamaları yapılırken, biz Devlet Personel Başkanlığı olarak bakacağız, en yüksek puanları üzerinden onların atamalarını gerçekleştireceğiz.” Gibi açıklamalarda bulunarak, engelli vatantaşları konu üzerine aydınlattı.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR