2018 KPSS Başvuru İşlemleri İçin Tüm Detaylar!


2018 KPSS başvuru

2018 KPSS başvuru ve sınav tarihleri belli oldu. Adaylar sınava girmek için nereden ve nasıl başvuru yapacaklar? 2018 KPSS sınavı başvuru işlemleri için tüm bilgiler…

Öncelikle sınava girecek adayın başvuru merkezine şahsen başvurması zorunludur. Adayın dışında başvuru için gelen herhangi birisi kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru merkezlerine  resmi iş günü ve saatlerinde belgelerini eksiksiz bir şekilde götürmeleri gerekmektedir. Başvuru yaparken götürülecek belgeler şunlardır;

  • Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş Aday Başvuru Formu
  • Nüfus Cüzdanı / Süresi Geçerli Olan Pasaport
  • ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine ilk kez kayıt olacak adaylar ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı olan adaylardan eğitim bilgilerinde değişiklik olan kişilerin diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmi belgelerinin onaylı bir örneği talep edilecektir.

Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adayların ise, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine TC. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını sistemdeki açıklamalar doğrultusunda yapmaları ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. İnternet aracılığıyla yapılacak bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59’da sona erecektir. İnternet aracılığıyla yapılacak başvurular sadece internet başvurusu hakkı olan adaylar için geçerlidir. Diğer adayların yukarıda belirtilen belgelerle başvuru tarihleri arasında başvuru merkezlerine şahsen gitmeleri gerekmektedir.

Her KPSS alanının farklı tarihi olduğu için başvuru tarihlerine dikkat etmelisiniz. Lisans, Önlisans, Ortaöğretim gibi birçok farklı sınavın başvuru tarihi ayrıdır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR