2018 KPSS Lisans Sınavı Yerleri Belli Oldu Mu?


kpss lisans sınavı

ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu KPSS lisans sınavı için sayılı günler kaldı. Sınava katılacak adaylar, KPSS sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki 2018 KPSS lisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Sınav giriş belgeleri yayımlandı mı?

KPSS lisans sınavı ile ilgili tüm detaylar…

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) aracılığı ile yapılan lisans düzeyi KPSS sınavına katılacak adaylar için heyecan dorukta. Kamu Personeli Seçme Sınavından geçerli not alıp, memur olma hayali kuran adaylar, 2018 KPSS sınav yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını merak ediyorlar. Peki 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan KPSS lisans sınav giriş yerleri açıklandı mı? KPSS sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak? Detaylar haberimizde…

  2018 KPSS Puan Türleri ve Test Ağırlıkları

KPSS LİSANS GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bilindiği üzere ÖSYM tarafından 22 Temmuz tarihinde lisans düzeyinde KPSS sınavı yapılacaktır. Daha önceki yıllarda ÖSYM tarafından yapılan sınavlara bakıldığında, KPSS sınavı giriş yerleri sınavdan, 1 hafta veya 10 gün önce açıklandığı görülmektedir. Buna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile lisans düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavı giriş yerlerinin ve belgelerinin ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

SINAVA GİRERKEN ADAYLARIN YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER!

– 2018 KPSS sınava giriş belgesi,

-Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport,

– Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR