2018 KPSS Memur Alımı Ne Zaman?


En az lise mezunu memur atamaları sonuçlarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) açıkladı. KPSS 2018/1 memur atamaları ne zaman yapılacak, kaç memur alınacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunlarına her iki yılda bir KPSS sınavı yapılmaktadır. Adaylar, aldıkları puan sonuçlarına göre merkezi yerleştirme atamalarında başvurularını gerçekleşmektedir. Buna göre merkezi atama 2018 yılında da devam edecektir. Bu yıl ilk merkezi atama KPSS/1 türünde olacaktır. Peki KPSS/1 en az lise mezunu memur ataması ne zaman yapılacak? KPSS/1 en az lise mezunu olmak üzere toplamda kaç memur alınacak? KPSS başvuruları ne zaman?

  Üniversite Bittiğinde Bunları Çok Özleyeceksiniz!

2018/1 MEMUR ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (KPSS) ve Devlet Personel Başkanlığı ile yapılan görüşme sonucunda KPSS 2018/1 merkezi atama tarihleri belli oldu. Buna göre merkezi atama tarihi bu yıl 26 Haziran – 5 Temmuz aralığında gerçekleştirilecektir. Buna göre 2016 yılında gerçekleştirilmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylar elde ettikleri KPSS puanları ile merkezi atamaya başvuru yapabilecektir. Müracaatlarını gerçekleştirmek isteyen adayların 26 Haziran 5 Temmuz 2018 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemine girerek başvurularını gerçekleştirebilir.

 

TOPLAMDA KAÇ ATAMA YAPILACAK?

Kamu kurumlarındaki çalışan memur sayısı gün geçtikçe arttığından dolayı artık merkezi yerleştirme memur atamalarında eskiye göre daha az memur ataması yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı bu yılda çok fazla atama beklenmiyor. Geçtiğimiz sene ortalama 2 bin 500 civarı memur ataması yapılmıştı. Henüz net bir sayı belirlenemezken, tahminler 2 ila 3 bin arasında yapılıyor.

KPSS 2018 BAŞVURULARI NE ZAMAN?

ÖSYM’nin akademik takvimine göre temmuz ayında yapılacak olan KPSS 2018 sınavı için başvurular 10 – 21 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

  Üniversite Öğrencilerinin Bitmesini ve Bitmemesini İstediği 7 Şey

ORTAÖĞRETİM SINAVI 7 EKİM’DE

Ortaöğretim KPSS sınavı 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacaktır. Adayların sınava 3 Temmuz ile 19 Temmuz 2018 tarihlerinde başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

ÖNLİSANS SINAVI 4 KASIM’DA

Önlisans KPSS sınavları 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacaktır. KPSS Önlisans sınavına girmek isteyen adayların 28 Ağustos – 12 Eylül 2018 tarihlerinde müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.

LİSANS SINAVI 22 TEMMUZ’DA

Lisans KPSS sınavları da 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır. Adayların bu sınava 10 Mayıs – 21 Mayıs 2018 tarihine kadar müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.

KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVI

KPSS alan bilgisinin 1. oturum sınavı 28 Temmuz ve ikinci oturum sınavı ise 29 Temmuz’da yapılacak olup adayların bu sınava girebilmek için 10 Mayıs – 21 Mayıs tarihlerinde başvurularını yapması gerekmektedir.

KPSS ÖABT

Öğretmen adaylarının girdiği KPSS ÖABT sınavı bu sene 5 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak ve adayların sınava girebilmek için 10 Mayıs – 21 Mayıs 2017 tarihlerinde müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR