2018 YKS Üniversite Taban Puanları ve Tercih Kılavuzu Açıklandı!


YKS üniversite taban puanları ve tercih kılavuzu

İki milyonu aşkın öğrencinin heyecanla beklediği sonuçlar ÖSYM’nin resmi internet sitesinden açıklandı. Bu sonuçların ardından YKS üniversite taban puanları ve tercih kılavuzu merak konusu olmuştu. Bu sabah saatlerinde ise ÖSYM beklenen duyuruyu yaptı. 2018 YKS üniversite taban puanları ve tercih kılavuzu yayınlandı.

YKS üniversite taban puanları ve tercih kılavuzu…

ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden beklenen açıklama bu sabah saatlerinde geldi. Dün açıklanan YKS sonuçları sonrası 2 ve 4 yıllık üniversite taban puanları merak konusu olmuş, tercih kılavuzu en çok araştırılan konuların başında yer almıştı. ÖSYM, YKS tercih kılavuzu listesi bugün yayınladı. Osym.gov.tr adresinde ise büyük yoğunluk başladı. TYT ve AYT YKS tercih kılavuzu listesi ile 2 ve 4 yıllık bölümlerin en düşük ve yüksek taban puanları burada bulabilirsiniz.

  YKS Sonuçlarına Twitter'dan 15 Eğlenceli Tepki

YKS TERCİH KILAVUZU 2018 YAYINLANDI

YKS sonuçları sonrası heyecanla beklenen üniversite taban puanları bu sabah saatlerinde yayınlandı. Tüm adaylar ÖSYM’nin resmi internet sitesine akın etti. Tercih kılavuzu listesi ile puanları araştırmaya başlayan kişilerde heyecan arttı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yayımlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kılavuzuna göre, tercihler 7-14 Ağustos’ta alınacak. Adaylar, tercih işlemlerini tamamladıktan sonra tercih süresinde “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden değişiklik yapabilecek.

ÖSYM tarafından “2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu” yayımlandı. Kılavuza göre, 2018-Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı en az 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarına göre tercih yapacak.

Adaylar, tercih işlemlerini, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile 7-14 Ağustos’ta ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr internet” adresinden bireysel olarak gerçekleştirecek.

ÖSYM İLE 2 VE 4 YILLIK ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI AÇIKLANDI

ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yapılan duyurura göre 2018 üniversite taban puanları açıklandı. İşte 2 ve 4 yıllık bölümlerin puanları…

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU NASIL KULLANILIR?

YÖK’ün yayımladığı Atlas tercih robotu, ÖSYS ile öğrenci alan lisans programlarının, kontenjan, yerleşen sayısı, taban puan ve taban başarı sırası bilgilerine ulaşmada kolaylık sunuyor.

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR