2019 AÖL Sınavları Ne Zaman?


AÖL sınavları ne zaman? Pek çok kişinin beklediği AÖL 2. Dönem sınav tarihleri, AÖL öğrencilerinin merak ettiği konuların başında geliyor. Liseyi açıktan okuyan öğrencilerin sayısı bir hayli fazla olduğu için, liseyi dışardan okuyan öğrenciler 2019 AÖL sınav takvimini sorgulamaya başladı.

AÖL Bahar dönemi sınavlarına kısa bir süre kaldı. İşte 2019 yılında gerçekeleşecek olan AÖL sınav takvimi. AÖL 2019 sınav tarihleri belli oldu. AÖL sınav tarihlerinin belli olmasının ardından AÖL sınav yerlerinin açıklanmasını bekliyor. Açıktan lise bitirmek isteyenler Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavlarında başarılı olması gerekiyor. 

Açık Öğretim Lisesi’nin resmi internet sayfasında yazan bilgilere göre, AÖL 2. Dönem sınavları 6 – 7 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. 2.dönem sınav girişleri ise 3 Nisan tarihinden itibaren açık lise öğrencilerinin erişimine açılacak. 

AÖL 2019 sınavına girmek için açık Öğretime Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, sınava girecek öğrencilerin yanında olmalı. Ayrıca, sınav günü öğrencilerin yanında kurşun kalem ve silgi bulundurmasında da yarar var.

Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olmak isteyen öğrencilerin dönemin en az 8 ve üzeri, toplam kredinin : 192 ve üzeri, alan kredisinin 80 ve üzeri olması gerekir. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı