2019 Yılı Resmi Tatilleri Belli Oldu


Tatil yapma fikri hepimiz için renkli bir düşünce değil mi? 2019 yılı resmi tatilleri belli olduğu için bu konuda yeni bir planlama yapabileceksiniz artık. Peki ama nedir bu tarihler? Gelin detaylı olarak inceleyelim.

Özellikle çalışanlar ve öğrenciler için merakla beklenen bu tarihler için, sıralamalar yenilendi. Yapılan 2019 tatil günleri aramalarında da gördüğümüz üzere, bayram tatillerinin ve resmi tatillerin uzun olması herkes için olumlu karşılanmıştı. Bu yıl da benzer bir tablo çıkıyor karşımıza.

En Çok Tatil Yapan Ülkeyiz

Tatil konusunda gerçekten önemli bir ülkeyiz. Zira yapılan araştırmalara göre Avrupa üzerinde en çok tatil yapan ülkelerden biriyiz. Tabi aynı zamanda en çok çalışan ülkelerden de biriyiz (tabi ne kadarı verimli tartışılır). İsterseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve özellikle öğrenci arkadaşlarımız için merakla beklenen resmi tatiller listesini yayınlayalım.

 

YENİ YIL TATİLİ

1 Ocak Salı gününe denk gelen yılbaşı tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili salı gününe denk gelecek. Bu resmi tatili pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bugün resmi tatil uygulanacak.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pazar gününe denk gelecek, ekstra tatil olmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapacak. Ancak geçen yıllara bakıldığında arife günü ile birlikte haftanın 4 iş gününün bayrama denk geliyor olması 10 günlük bayram tatili ihtimalini kuvvetlendiriyor. Aksi bir durum olmadığı taktirde Ramazan Bayramı tatilinin 10 güne çıkması bekleniyor.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ

Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak. KURBAN BAYRAMI TATİLİ Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı Tatili

Bayram cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatili

Bayram salı günü kutlanacak tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

 

YILLIK İZİN

2019’de hafta sonu tatili 104 gün olacak. Hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleri de eklendiğinde 2019’da tatil yapılacak gün sayısı 121.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR