2019 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?


YKS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? ÖSYM ile 2019 üniversite sınavı YKS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

 

İyi bir üniversite hayaline sahip yüz binlerce öğrenci, 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na katılım gösterdi. TYT, AYT ve YDT oturumlarına giren adaylar, gözlerini ÖSYM’den ‘YKS sonuçları açıklandı!’ açıklamasına çevirdi. Bu doğrultuda, üniversite sınavı sonuçlarına yönelik araştırmalar da Google üzerinde bir hayli yoğunluk kazandı. Geçtiğimiz haftalarda TYT, AYT ve YDT soru ve cevapların da erişime açılması, öğrencilerin YKS sonuçları için heyecanını iki kat arttırdı. Peki, YKS sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

2019 YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? ÖSYM TARİH VERDİ

 

YKS sonuçları 18 Temmuz 2019 Perşembe günü açıklanacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına dair ise bir bilgi henüz yok.

Sonuçlar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak. Öğrenciler, T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra sonuçlarını görüntüleyebilecekler..


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR