24 Bin 496 Kişinin Bakanlığa Kamu Personeli Alımı Yapılacağı Duyuruldu!


bakanlığa kamu personeli alımı

Devlete bağlı kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarla beraber 24 bin 496 kişinin bakanlığa kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu yayımlanan ilanlarda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ve özel başvuru şartlarına yer veriliyor. Peki başvurular nereye yapılacak? İşte detaylar…

Bakanlığa kamu personeli alımı ile ilgili tüm detaylar…

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanlara göre 6 farklı bakanlığa kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

HANGİ BAKANLIKLARA ALIMLAR YAPILIYOR?

Devlet Personel Başkanlığı veya kendilerine ait internet siteleri aracılığıyla kamu personeli alım ilanı yayımlayan 6 farklı bakanlık bulunuyor.

Adalet Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı

BAŞVURU KOŞULLARI

Bakanlıklar alınacak kamu personeli alım ilanlarında adaylardan, devlet memurları kanununda yer alan başvuru genel koşullarının sağlanması ve ilanda yer alan pozisyonlara göre belirlenen özel koşullara da haiz olunması talep edilmekte.

Unimetre olarak siz okuyucularımıza devlet memurları kanununda yer alan başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz.

  Milli Eğitim Bakanlığı 5 Bin Atama Duyurusu Yayımlandı!

ADAYLARDAN TALEP EDİLEN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanlarda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise;

“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak) ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak” olarak açıklandı.

ADAYLARDAN TALEP EDİLEN ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanlarda adaylardan talep edilen özel başvuru şartları ise;

Alım yapılacak unvana göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak, KPSS şartı varsa istenen puan düzeyinden bir puan almış olmak ve unvanlara göre belirlenen yaş şartını sağlamak, varsa tecrübe şartını sağlamak ve talep ediliyorsa YDS’den istenilen düzeyde puan almış olmak şartlarına yer veriliyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR