3 Kuruma 609 Personel Alınıyor


Yayımlanan ilanlar doğrultusunda kamu kurumları toplamda 609 kişilik boş kadar ile alım yapacak. Buna göre Milli Savunma Bakanlığı, TÜVASAŞ ve Karayolları Genel Müdürlüğü kamu personeli alacak.

Miili Savunma Bakanlığı İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Gemi İnşaat Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Elektronik Mühendisi, Metalurji Mühendisi, Çevre Mühendisi, Gıda Mühendisi, Tekstil Mühendisi, Fizik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, Mekatronik Mühendisi gibi pozisyonlarda toplamda 523 kişilik kadro ile alım yapacak.

Hangi Kurumlar Bunlar?

TÜVASAŞ ise, 43 kişilik kadro ile, 99 Sayılı KHK’ya tabi sözleşmeli olarak, 10 Makine Mühendisi, 17 Elektrik Elektronik Mühendisi, 5 Endüstri Mühendisi, 2 Metalurji Malzeme Mühendisi, 2 Kimya Mühendisi ve 7 Bilgisayar Mühendisi olmak üzere toplamda 43 kişi alacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü, 43 kişi alacak ve buna göre, 3 İnşaat Mühendisi, 3 Elektrik Elektronik Mühendisi, 2 Bilgisayar Mühendisi, 1 Yazılım Mühendisi, 4 Matematikçi ve 1 Şehir Plancısı olmak üzere Ankara Merkez için bu pozisyonlarda alım yapacak.

Van Kastamonu Sivas Ve Kars İllerinde, 4 Şehir Plancısı, 8 Makine Mühendisi ve 13 İnşaat Mühendisi alacak. İzmir, İstanbul, Ankara ve Mersin illerinde ise 4 Elektrik Elektronik Mühendisi olmak üzere farklı bölgelerden olan 43 personel alacak.

ÖZEL ŞARTLAR

İlgili kurumların alımını yapacağı pozisyonlar için adaylarda KPSS puan şartı aranıyor. Buna göre, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden, MSB için en az 60 ve KGM ve TÜVASAŞ için en az 70 puan almış olmak şartları aranacak.

Ayrıca ilgili pozisyonlar için üniversitelerin mühendislik eğitimi veren bölümlerinden mezun olunmuş olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR

İlgili kurumların başvuruları farklı tarihlerde alınmaktadır.

Buna göre Milli Savunma Bakanlığına başvurular, 19 Kasım 2018 tarihi itibari ile başladı ve en geç 21 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular Bakanlığın resmi internet sayfasından yapılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü Mühendis alım başvuruları 10 Aralık 2018 tarihinde başlayacak olup en geç 19 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecektir. Buna göre başvurular Kurumun resmi internet sayfasında bulunan İlk Atama Başvuru Formu ile yapılmaktadır.

TÜVASAŞ alımını yapacağı 43 kişilik kadro ile başvurularına 05 Aralık 2018 tarihi itibari ile başladı ve en geç 21 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvurular TÜVASAŞ resmi internet sitesi üzerinden veya TÜVASAŞ Sakarya adresindeki müdürlüğünden başvuru formunu temin ederek eksiksiz bir şekilde doldurarak ve istenen belgeler ile birlikte yapılacaktır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR