4 Arka Kameraya Sahip İlk Telefon: Samsung Galaxy A9


Samsung Galaxy A9 Özellikleri ve Kamera Görevleri
Samsung Galaxy A9 Özellikleri ve Kamera Görevleri

SAMSUNG GALAXY A9 TANITILDI

Çıktığı ilk zamanlar Galaxy S serisi amiral telefonlara alternatif olan lakin gördüğü yoğun ilgi ve yoğun satışlar sonucu Amiral rütbesini ele geçirmeyi başaran Samsung Galaxy A serisi telefonların en üst düzeyi olan A9 modelinin 2018 sürümü yapılan bir lansman ile tanıtıldı. Samsung Galaxy A9 telefonunun bu kadar çok yoğun konuşulmasına sebep olan şey ise arka kısmında toplamda 4 kamera bulunmasından kaynaklı. İlk kez bir telefonun arkasında bu kadar çok kamera olması ile gündem olan telefon fotoğrafçılık anlamında profesyonel makinelere taş çıkartacağa benziyor.

SAMSUNG GALAXY A9 ÖZELLİKLERİ

Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile satışa sunulacak olan telefonun 6.3 inçlik büyük bir ekranı bulunuyor. Sadece 183 gram ağırlığında olan bu telefonun 2220×1080 çözünürlüklü FULL HD + ekranı görüntü keyfini oldukça arttıracak cinsten. Telefonun toplamda 8 adet işlemcisi bulunuyor. İşlemcilerde Kryo 260 modelini kullanan Samsung 4 tanesini 2.2 GHz gücünde kullanırken diğer 4 işlemciyi 1.8 GHz işlemci gücünde kullanıyor. GPU ise telefon markalarının vazgeçilmezi olan QUALCOMM Adreno 512 ile sağlanacak.

RAM kısmı ise artık amiral gemilerinin vazgeçilmezi olan 6 GB RAM ile birlikte gelecek. 64 GB ve 128 GB depolama alanına sahip amiral gemisinin SD kart girişi de bulunacak. Ayrıca uzun süreli kullanımı vaat eden Samsung telefonun 4000 mAh gücünde bataryası olacağını duyurdu. Bu özellikler telefonun teknik özelliklerini oluştururken asıl konuşulmasını sağlayan kamerasını incelemek gerekirse önde 1 arkada 4 kamera bulunan telefonun arka kamerasını sırasıyla 24 / 10 / 8 / 5 MP çözünürlüklü kameralar izleyecek. Peki 4 kamera ne işe yarıyor diyorsanız?

SAMSUNG GALAXY A9 4 ARKA KAMERA ÖZELLİKLERİ

Telefonun arkasında bulunan 24 / 10 / 8 ve 5 MP çözünürlüğe sahip kameraların her biri farklı bir çekim özelliğine sahip. İlk olarak Ana Kamera olarak adlandırılan ve 24 MP çözünürlüğe sahip kamera standart fotoğraf çekimlerinde kullanacağını kamerayı oluşturuyor. Kameranın diyafram açıklığı ise f/1.7 olarak ön plana çıkıyor.

2X optik yakınlaştırma özelliğine sahip 10 MP çekim çözünürlüğü ile telefoto kamerası, telefonun ikinci kamerası görevinde yer alıyor. Kameranın diyafram açıklığı ise f/2.4 oranı ile göz dolduruyor. Özellikle doğa veya geniş kitleye hitap eden bir olayın görüntülenmesi esnasında kullanılması planlanan geniş açı kamerası 8 MP çözünürlüğe sahip. 120 dereceye kadar olan geniş açıdaki her şeyi fotoğraflayabilirsiniz. Son kamera ise 5 MP çözünürlüğe sahip, f/2.2 diyafram açıklığı ile ön plana çıkan derinlik kamerası 4. Kamerayı oluşturuyor. Bu çekim modunun özelliği ise nesne ya da kişiye ait portre çekimlerinde kullanılıyor olması. Ayrıca çekilen fotoğraflarda arka planı bulanıklaştırma işlemi de bu kamera ile gerçekleştiriliyor.

SAMSUNG GALAXY A9 TÜRKİYE SATIŞ FİYATI

Telefonun hangi ülkelerde satışa çıkacağı henüz belli değil. Lakin ülkemizde %52 gibi yüksek oranda satış dilimine sahip Samsung böylesine büyük bir amiral gemisi telefonu ülkemizde satmaması pek olası değil. A7 modelinin 4.000 TL fiyatla satıldığını düşünürsek bu modelin 4000 TL’den biraz daha yüksek olacağını söyleyebiliriz. Resmi bir fiyat bulunmasa da 4999 TL satış fiyatı bekleniyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR