4 Yaşındaki Çocuğunu Kaybettikten Sonra Gördüğü Rüya Hayatını Değiştirdi!


Çiftimiz Dave ve Jane Daulton’ın hayatı harika bir şekilde gidiyordu. Çiftin beş çocukları vardı, altıncı çocukları da yoldaydı. Hamilelik sırasında çiftimiz yeni doğacak çocukları Tommy’nin Down sendromlu doğacağını öğrendiklerinde ne yapacaklarını bilemediler…

Çiftimiz Tommy’i diğer çocuklarından hiç ayırt etmediler.

Tommy doğduktan hemen sonra dört yaşındaki oğulları Brian’a kalp ameliyatı yapıldı ve anestezi esnasında alerjik reaksiyon gösterdi. Çocuk komaya girdikten üç gün sonra hayatını kaybetti. Aile adeta kahroldu! Yıllar sonraysa ilginç bir şey gerçekleşti. Jane birkaç defa aynı rüyayı gördü. Rüyasında Down sendromlu bir çocuk kendisinden yardım istiyordu. Jane’in bu rüyaları bir süre devam etti. Bunun üzerine Jane ve Dave, evlat edinmek için gerekli başvuruyu yaptılar.

Başvuru yaptıktan sonraki akşam bir telefon aldılar…

Bir aile, evlat edinecekleri çocuğu evlat edinmekten vazgeçmişti. Onların yerine Jane ve Dave’in çocuğu evlat edinip istenmediği soruldu. Çift olumlu cevap verdi. Ben evlat edindiğinde henüz birkaç haftalıktı, Tommy gibi o da Down sendromluydu. Ailedeki herkes çocuğu çok sevdi. Ben’in kalp sorununun olması Jane ve Dave’i evlat edinmekten vazgeçirmedi. Çift hayatlarını Down sendromlu çocuklarla ilgilenmeye adamıştı. 1995 yılında yine Down sendromlu Emily ve Lani’yi evlat edindiler ve aile giderek büyüdü. Çiftimiz Ukrayna’da Down sendromlu olarak doğan çocukların terk edildiğinde dair haberler duyuyordu. Bu durum karşısında üzülen çift Ukrayna’dan Down sendromlu çocuklar evlat edinmeye başladılar. Bu çocukların adları Anya, Jack, Phillipp, Marina ve Molly oldu.

Daulton ailesinin 15 çocuğu var ve 12’si Down sendromlu…

Hatta artık torunları bile var. Jane ve Dave, anlaşabildikleri kardeşleri oldukları için çok mutlular. Güzel insanlar iyi ki var!

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı