5 dakikada 1500 şimşek çakması ilginç görüntülere sahne oldu!


Kaliforniya’da 5 dakika içerisinde 1500 şimşek çakması herkesi şaşkına çevirdi. Geçtiğimiz günlerde Güney Kaliforniya sahilleri benzerine kolay kolay rastlanamayacak görüntülere sahne oldu. Geçtiğimiz salı gecesi 5 dakika içerisinde 1500 şimşek çakması herkesi hayrete düşürdü. Şimşekler gökyüzünde çarpıcı bir ışık seli meydana getirdi.

Geçtiğimiz salı günü Güney Kaliforniya’da tarihte görülmemiş bir olay yaşandı. Ulusal Hava Durumu Servisi’nin verilerine göre akşam 8’den sonra yalnızca 5 dakikalık bir süre içerisinde 1500’e yakın şimşek çaktı. Bunun kolaylıkla görülecek bir şey olmadığını belirten yetkililer bir daha yaşanmayacağının bir garantisinin olmadığını da ilave etti.

Meteoroloji uzmanı Kathy Hoxsie yaptığı açıklamada,

“Böyle bir şeyi her zaman yaşamayız. Bu gerçekten çok fazlaydı. Bir daha tekrarı yaşanır mı bilemeyiz, bunun bir garantisi yok” şeklinde konuştu.

Şimşeklerin gökyüzündeki dansı hem ürkütücü hem de büyüleyici olduğu için bir sürü insan bu anları cep telefonuna kaydetti. Ancak halk tehlikeden uzak olmaları için iç mekanlarda çekim yapmaları yönünde uyarıldı.

“İnsanların dışarıya çıkıp şimşekleri izlemesi tehlikeli. İnsanlar bulundukları bölgelerin en yüksek noktalarında olmadıkları için güvende olduklarını sanıyorlar ancak bu doğru değil” 

Bununla birlikte bazı uçaklar ineceği havalimanından dönüş yaparak başka şehirlere yönlendirildiler. Şimşeklerden ötürü herhangi bir ölü ya da yaralının olmadığı bilgisi de eklendi.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı