500 Yıl Önce Hayatını Kaybeden Genç Kız Birçok Hastalığın Çaresi Olacak!


Kolomb Amerika’ya gelmeden önce Amerika’nın en büyük imparatorluğu İnka İmparatoluğuydu. İmparatorluk, yok olmaya mecbur bırakılsa da Güney Amerika’da izler bıraktı. Yapılan arkeolojik çalışmalarla İnkalar hakkında bilgiler ortaya çıkıyor. 1999 yılında Arjantin’de yapılan bir araştırmada Llullaillabur Dağı’nda Maiden ismi verilen genç bir kıza ait mumya bulundu. 

İnkaların ölüm ayinleri gereğince Tanrılara kurban edilen küçük kız dağın doruğuna çıkarıldı. 

Genç kız, İnkalar tarafından Tanrılara kurban edilmiş ve bu sırada sadece 15 yaşındaymış. Genç kızın donmuş haldeki vücudu onca yıl geçmesine rağmen zarar görmemişti.

Maiden’in cansız bedenine yapılan otopsi esnasında şaşırtıcı bir şeyle karşılaştılar. 15 yaşındaki küçük kız kurban edildiği sırada kendisine alkol verildiği için kendinde değilmiş. Ayrıca kızın vücudunda tüberküloz benzeri bakteriyel bir enfeksiyon görülmüş.

Maiden’ın bulunan mumyası sayesinde modern tıp açısından çığır açıcı gelişmeler olacağı tahmin ediliyor. Genç kızın vücudunda bulunan bakteriler sayesinde günümüzde tedavisi mümkün gözükmeyen pek çok hastalığın tedavisinin yapılabileceği düşünülüyor. 

Maiden’ın 500 yıl önce Tanrılar için kurban edilmesi bir vahşet olsa da genç kız sayesinde birçok hastalığın tedavisi bulunacak. 

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı