6 Aralıkta Bitecek Olan Merkür Retrosu Etkileri


Herkesin dilinde bir retro etkisi, herkesin dilinde bir Merkük Retrosu. Peki ama nedir bu retro ve nedir bu etki? Gelin hepsini sizin için derleyelim ve incelemeye başlayalım. Malumunuz insanlar, son dönemlerde tarot, burç ve merkür derken ciddi araştırmalara girmiş durumdalar.

 

Merkür retrosu, bir şekilde gerileme işaretidir. Her yaşandığında farklı anlamlar çıkarabiliriz lakin, pek çok şey ifade ettiğini de söylemekte fayda var. Yay burcunda gerçekleşen merkür gerilemesi, özellikle sağduyu üzerine kurulu bir anlatım sağlıyor bize. Her fikrin, her hikayenin ve sırrın daha fazla saklanmamasını sağlayan bu retro, pek çok konuda da güncel bir hikaye yaratıyor. Bakalım retro bizim için daha başka neler sunuyor?

 

Aklın ve iletişimin önemli gezegeni olan Merkür için yılın son gerileme hareketi yaşanıyor. 16 Kasım tarihinde Yay Burcunda başlayacak olan Merkür Retrosu, 6 Aralık tarihinde bitiyor, sona eriyor. 

Farklı bakış açıları kazandıracak olan bu retro, yapısal olarak da oldukça önemli. Zira sırlar ortaya çıkabilir. Konuşmalar gözden geçirilebilir.

Yay burcunun etkisi ile merkür retrosu söz konusu olduğu zaman, herkes daha fazla konuşmak isteyebilir. Halı altına atma süreci bir süreliğine kapanabilir mesela. Retrodan en çok etkilenen burçlar yay, akrep, boğa ve ikizler burcu olacak.

 

Yay ile başlayan gerileme Akrep burcuyla devam edecek. Cinsellik konularında da ufak tefek problemler yaşanabilir, dikkat edilmeli.

Bir ve iki aralık tarihleri ile ilgili olarak ön plana çıkarılan güncellemede, burçlar ile ilgili de bir düzenleme çıkıyor karşımıza. Planlamalara, yönelimlere, adalet duygusuna ve daha fazlasına dikkat etmekte fayda görmekteyiz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR