91. Akademi Ödülleri (Oscar) Bu Gece Sahiplerini Bulacak!


91. Akademi Ödülleri veya pek çok kişinin bildiği adıyla Oscar Ödülleri bu gece sahiplerini bulacak.  Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu toplamda 225 ülkeden canlı olarak yayınlanacak olan Oscar Ödül Töreni’nde 2018 yılının en iyi filmi başta olmak üzere pek çok kategoride ödüller sahiplerini bulacak. 

Ünlü oyuncu Bradley Cooper’ın yönettiği ilk film olan ve Lady Gaga ile başrollerini paylaştığı müzikal drama A Star Is Born filmi ile kadrosunda Amy Adams, Christian Bale ve Steve Carell gibi oyuncuların bulunduğu Vice filmi toplamda 8 kategoride Oscar’a aday gösterildi. 

Film dünyasının en prestijli ödülü olan ve 1929 yılından itibaren her yıl düzenlenen Akademi Ödülleri tarihinde bir ilk olarak bir süper kahraman filmi En İyi Film dalında aday olarak gösterildi. Chawick Boseman’ın başrol olarak rol aldığı Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olan Black Panther filmi En İyi Film başta olmak üzere toplamı 7 kategoride aday olarak gösterilirken, kitaptan uyarlaması bir film olan BlacKkKlansman filmi ise toplamda 6 farklı dalga Oscar’ı kovalayacak yapımlardan birisi. 

2019 yılının Oscar Ödül Töreni’nin bir diğer sürpriz olayı ise uzun bir sürenin ardından Akademi Ödüllerinde bir sunucunun bulunmatacak olması. Akademi, gecenin sunucunu ünlü komedyen Kevin Hart olarak açıklamıştır ancak Hart, sosyal medya hesaplarındaki homofobi söylemlerinin tepki çekmesi üzerine sunuculuk görevini bıraktığını belirtmişti. 

Oscar Ödül Töreni’ni Digitürk üzerinde yayın yapan beIN MOVIES OSCAR kanalından ve beIN CONNECT üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR