ABD Üniversitelerinde Blok Zinciri Dersleri Veriliyor


Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan iyi üniversitelerden birkaçı Bitcoin ve Bitcoin teknolojisi ile ilgili dersler vermeye başladı.

ABD’de birkaç üniversite blok zinciri hakkında dersler vermeye başladı. Öyle ki Bitcoin’e ve Bitcoin’in arkasındaki teknolojiye ilgi oldukça yoğun. Akademik kadroda bu değişimin içerisinde meraklı bir şekilde konuya yaklaşarak incelemelerini araştırmalarını yapıyorlar. Derslere de ilgi büyük.

Berkeley Üniversitesi, Cornell Üniversitesi, Cornegie Mellon Üniversitesi, Duke Üniversitesi, MIT Üniversitesi, Stranford Üniversitesi gibi isim yapmış popüler üniversiteler Bitcoin ve Bitcoin teknolojisi hakkında dersler vermeye başladı.

Cornell’den Prof. ari Juels Bitcoin’in akademi ve endrüstri arasındaki ilişkisine dikkat çekerek bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamasına göre; Bitcoin’e ilgi eskiden sadece akademik bir ilgiydi. Çünkü yeni bir teknoloji ve sistem idi ve anlaşılması gerekiyordu. Akademik kadrolar bu değişim üzerinde sıkça duruyor.

Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda birçok tanınmış üniversite Bitcoin’e oldukça ilgili ve blok zinciri derslerine ciddi bir katılım söz konusu.

Ayrıca sadece lisans programı dahilinde dersler vermilyor. Öyle ki Berkeley Üniversitesi’nde bir kulüp bile kuruldu ve bu kulübe ilgi o kadar çok ki adayların kabul edilmesi için onay süreci yaratıldı ve bu üç aşamadan oluşuyor. Artık siz düşünün ne kadar ilgi var. 🙂 Ek olarak şu ana kadar yapılan başvurularda %4 kadar bir onay çıkmış. Hatta öyle ki kulüb içerisinde bir alt grup oluşturularak yirmi milyon dolar yatırım fonu oluşturmuş.

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı