Aç karnına içildiğinde kronik hastalıkları ortadan kaldıran mucizevi sebze!


Kereviz, dünyada kronik hastalıkları ortadan kaldıran mucizevi sebze olarak bilinir. Sebzeler hem sağlıklı yaşamamız hem de fit kalmamız için en önemli besinlerdir. Diyet listelerinin vazgeçilmezleri olan sebzeler başlıca perhiz yemeklerinin de ana maddeleridir. Bebeklerden tutun yaşlılara kadar her yaşa hitap eden sebzelerin başında tadı bir türlü beğenilmeyen kereviz geliyor. Kereviz, saymakla bitmeyen faydalarından ötürü halk arasında bilinen doğal antibiyotiklerden biridir. Kereviz sapının suyu ise aç karnına içildiğinde kronik hastalıkları ortadan kaldırıyor!

Genellikle meyve ve sebzeler karışım yapılarak blenderdan geçirilir ve karışık meyve ya da sebze suyu olarak içilir. Ancak kereviz sapı suyunun kronik hastalıklarınızı geçirmesini istiyorsanız hiçbir sebzeyle karıştırmadan sade suyunu içmelisiniz. Bütün sırrı da burada yatıyor. Kereviz sapı suyunun migren, sedef, akne, egzama, vertigo, reflü, kabızlık, irritabl bağırsak sendromu, çölyak gibi pek çok otoimmün hastalığın tedavisine yardımcı olarak kullanılabilir.

Kereviz sapı suyunu hazırlamak ise çok kolay! 1 demet kereviz sapını smoothie blender ya da katı meyve sıkacağından geçirin. Kereviz sapı suyunuz hazır! Eğer tedavi amaçlı içecekseniz sabah aç karnına içilmesi gerektiğini unutmayın. İçtikten 15-30 dakika sonra kahvaltınızı yapabilirsiniz. Miktarını yavaş yavaş artırabilmekle birlikte günlük tavsiye edilen miktar 500 ml’dir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR