Açıköğretim Lisesi Telafi Sınavı


İkinci dönem Açıköğretim Lisesi sınavına giren öğrenciler sınavdaki bir problem nedeniyle telafi sınavına girecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı bu konuyla ilgili bir özür mesajı yayınlamıştı ve telafi sınavı düzenleyeceklerini ifade etmişti. Öğrenciler ardından telafi sınavı yerlerini merak etmeye başladı ve telafi sınavı yerleri hakkında resmi bir açıklama bekleyemeye koyuldular. Ancak yetkililerden konuyla ilgili henüz bir açıklama bulunmadığını belirtelim.

21 Nisan’da yapılacak Açıköğretim Lisesi telafi sınavının nerelerde yapılacağı bir hafta içinde açıklanacak, beklenti bu yönde. Zaten yerler belli olduğunda bilgilendirmesini sizlere yapacağız ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın sayfasından da öğrenebileceksiniz.

Telafi Sınavı Niye Düzenleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı sınav esnasında sınav kağıtlarıyla ilgili yaşanan problemlerden sonra bir özür mesajı yayınlamıştı. Sebebiyse dörtten fazla dersden sınava giren öğrencilere cevap kağıtları eksik basılmıştı. Teknik bir hatadan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerden özür dilemişti ve telafi sınavının yapılacağını açıklamıştı. Telafi sınavı 21 Nisan / 09:30’da yapılacak ancak henüz yerler açıklanmış değil. Sınav yerlerini Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinden takip edebilirsiniz. Açıklanınca zaten biz de buradan sizlere duyuruyor olacağız.

Sınav ile ilgili ek not: Bu öğrenciler tarafından merak edildiği için eklemek istedim. ‘Yanlış yaparsak, doğruları etkiliyor mu?’ gibi sorular duyuyorduk. Bu konuya bir açıklık getirelim. Açıköğretim Lisesi sınavında yanlışlar doğruları götürmüyor.

Açıköğretim Lisesi telafi sınavı 21 Nisan Cumartesi günü yapılacak. Yerler henüz açıklanmadı.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR