Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Ne Zaman Yapılacak?


Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı için geri sayımda sona geliniyor. Adalet Bakanlığı kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre icra katibi ve zabıt katibi alımları için yakın zamanda ilana çıkılacağı belirtildi.

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı ile ilgili detaylar…

On binlerce memur adayının büyük bir merak ve heyecanla beklediği Adalet bakanlığı Zabıt Katibi ve İcra Katibi alımları için flaş bir iddia sosyal medyada gündeme geldi. Kpsscafe olarak da Adalet Bakanlığındaki kaynaklarından edindiğimiz bilgiler, bu iddiayı güçlendiriyor.

Adalet Bakanlığı kaynaklarından edindiğimiz son bilgilere göre Bakanlığın personel alımı için harekete geçtiği ve çok kısa bir süre içinde ilan yayımlayacağını öğrendik.

ALIMLAR ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA OLABİLİR

Katip alım ilanlarını bekleyen adaylar, hazırlıklarını arttırmalı, özellikle klavye çalışmalarını hızlandırarak 3 dakikada yazdıkları kelime sayısını daha da fazlalaştırmalıdır. Bakanlık yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre, kesin olmamakla birlikte ilanın önümüzdeki bir ya da iki hafta içinde yayımlanacağı belirtildi.

Alımlarda en az 4 bin personel alımı yapılması bekleniyor.

KPSS VE MEZUNİYET ŞARTI

İcra katibi ve zabıt katibi alımında KPSS puan sınırı 70 olarak belirlenmiştir. İlanlara başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir.

KADROLARA GÖRE DAĞILIM NEDİR?

Adalet Bakanlığı 15 bin 500 memur alımda 5 bin 500 kişilik alım hakim ve savcı kadrosu için yapılacaktır. Kalan 10 bin kişilik kadro ise infaz koruma memuru (İKM) gardiyan, zabıt katibi, şoför, teknisyen, mübaşir vb. gibi yardımcı hizmet sınıflı kadrolar için yapılması beklenmektedir.

  ÖSYM KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIMI YAPACAK!

NE KADAR ALIM YAPILACAK?

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarına göre Adalet Bakanlığında istihdam etmek üzere  2018 yılında 15 bin 500 personel alınacak. Bu kapsamda zabıt katibi alımı, infaz koruma memuru alımı gibi farklı branşlarda ve pozisyonlara personel istihdam edilecek. Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 5 Ekim 2017 Tarihli ve 30201 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK^?

Peki Adalet Bakanlığının 15 bin 500 kişilik memur alımı ilanı ne zaman yayımlanacak. Bu konu hakkında henüz net bir tarih bulunmamaktadır. Fakat alımların en kısa süre içerisinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor. İlk alımların 2018 yılının ilk çeyreğinde yapılması beklenirken yine alımların büyük bir bölümünün 2018 yılının ikinci yarısından sonra yapılması beklenmektedir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR