Adobe Kullanıcıları Dikkat!


Kullanımı neredeyse yok denecek kadar azalan Adobe Flash’ı kullanmaya devam bir kitle bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Adobe nedeniyle Windows işletim sistemli bilgisayarlarda uzaktan komut çalıştırmaya olanak sağlayan açık tespit edildi.

Adobe Flash tarihinde yaşanan birçok güvenlik açığı bulunuyor. Bu yaşanan son açık ise öbürlerine göre daha büyük. Bu açık yüzünden hackerlar bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebiliyor ve bu sayede istediği kodu çalıştırıp bilgilerinizi ele geçirebiliyorlar. Açığın tam olarak nereden kaynaklandığı hakkında ise bir bilgi bulunmuyor.

Güvenlik zafiyeti ile ilgili Adobe’den açıklama geldi. Adobe açıklamasında 1 hafta içerisinde bir güncelleme yayınlayacağını ve bu güncelleme ile açığı kapatacaklarını söyledi. Bu süre zarfında Adobe kullanıcılarına güvenmedikleri sitelere girmemelerini ve güvenmedikleri Office dokümanlarını açmamaları konusunda uyardı. Bu zafiyetten dolayı Adobe Flash’ın kullanıcı sayısında ise ciddi bir düşüş yaşayacağı düşünülüyor.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR