Ahmet Kural Sıla Kavgası Ardından Gençlerin Tepkisi


Ahmet Kural Sıla kavgası ardından sosyal medya üzerinde gençler hızlı bir şekilde bir oldular ve Sıla’nın yanında olduğunu dile getirdiler.

Şiddet günümüzde her kadının (en azından 1 kere kesin) karşılaşmış olduğu ya da tanık olduğu bir durum. Toplumca bu konuda oldukça hassasız. Özellikle gençler olarak bu konuya bir dur demek her zaman hakkımız ve yapmamız gereken bir olay. Yüzlerce kadın erkekler tarafından uğradığı şiddetten sonra hayatlarından oluyor. Statü, eğitim ya da ekonomi gözetmeksizin oluşabilecek olan bu olaylar, kadınlar için büyük bir problem. O kadınlardan birisi de maalesef ki Sıla. Ahmet Kural tarafından şiddet gördüğünü açıklayan Sıla şikayette bulundu. Açıklama sonrası da büyük destek yağdı! Peki ama kim o destek verenler? Neler demişler? Pek çoğunu sizin için ‘örnek teşkil etmesi adına’ hazırladık. Buyurunuz cevaplar.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gücünüz kuvvetiniz ne şarkı sözlerine ne güzel yüreğine dokunabilir… yanındayım herzaman💞 @silagencoglu

DEMET AKALIN (@demetakalin)’in paylaştığı bir gönderi ()

2. Gülben Ergen: “İki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze” diye şarkılar yazan #Sıla. #SeninleyizSıla Deviremediği kadına şiddet uygulayan her erkek görünümlü zavallı cezasını çekecek!! Çeksin!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16. Berna Laçin: “Bu nasıl bir vahşet! #sıla nın anlattıkları karşısında içim parçalandı. Bu dava, kadına şiddete karşı örnek teşkil edecek şekilde ilerlemeli! Kadına şiddet son bulmalı! Her kadın Sıla’nın yanında olmalı.”

 

17. Nazan Öncel: “Çok Üzgün ve çok öfkeliyim. Bütün kadınlar adına büyük büyük geçmişler olsun Sıla’m benim.”

18. Haluk Levent: “Sıla seni çok seviyoruz ❤️❤️❤️”

19. Nevşin Mengü: “Özgüvensiz, hasbelkader isim yapmış yarı cahil adamlar, güçlü kadınlara işkence ediyor, kadınları üzüyor çünkü yetersizliklerini, güçsüzlüklerini böyle kapatmaya çalışıyorlar”

20. Aylin Aslım: “Güçlü kadınlara tutuluyorsunuz, sonra da eziklenip o kadınları dövüyorsunuz. Sıla gibi cesur bir kadının yanında adam gibi durmayı beceremeyen çapsız hıyar olarak tarihe geçtin işte, bu kadarsın. #SeninleyizSıla”

 

21. Sarp Akkaya: “Paylaşıyorum çünkü duymamış okumamış gibi sessiz kalmak istemiyorum. Büyük geçmiş olsun”

22. Mabel Matiz: “Yanındayım🙏🏻

23. Hande Doğandemir: “çünkü; – ‘Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir, ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok’ Sıla – #şiddetehayır”

24. Can Yılmaz: “Geçmiş olsun @silagencoglu Kadın ve kız çocuklarına karşı, toplumda ve aile içinde yaşanan şiddete karşı her bireyin duyarlı, bilinçli olmasını nasıl başarırız bilmiyorum ama topyekün bir “zorunlu” eğitimden geçmemiz şart oldu. Kadını “eşit” görmeyi öğrenmedikçe işimiz zor.”

25. Armağan Çağlayan: ““İki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze” demişti Sıla. #SeninleyizSıla”

26. Melis Alphan: “iddete razı gelmeyen, ortaya çıkıp “Ben şiddet gördüm/görüyorum” diyerek şikayetçi olan kadınlar mağdur psikolojisinden kurtulup inanılmaz güçleniyorlar…”


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı