Aldatılan erkekler neden partnerlerini affediyor? Sebebi çok ilginç


Pek çok ilişkinin bitiş nedeni aldatmadır. Daha doğrusu biten ilişkilerin sebebi aldatmadır. Bu genelde kabul edilemez bir durumdur. Geri dönüşü olmayan yegane sebep budur.

İlişkilerde bir taraf aldattığında her şeyin eski haline dönmesi, ilişkide güven probleminin aşılması neredeyse imkansız hale geliyor. Ancak bunu aşabilen ve partnerlerini affedebilen kişiler de yok değil. Insider, aldatan partnerlerini affeden birkaç erkeğin  hikayelerini derlemiş. Gelin birlikte neden affettiklerine ve neler hissettiklerine bakalım. Siz affeder miydiniz?

1. “Onun ne kadar mükemmel bir insan olduğunu fark etmem biraz zaman aldı”

“Lise kız arkadaşım Meksika’da bir erkekle ilişki yaşamış. Bir sonraki gün her şeyi göz yaşları içinde anlattı. Sarhoş olmuştu, bir kulüpte dans ediyorlardı ve salakça bir hata yaptı. O zamanlar çok sinirlenmiştim ve her şeyi anlattığı yerde ondan ayrıldım. Onun ne kadar mükemmel olduğunu fark etmem biraz zaman aldı. Daha sonra tüm arkadaşlarının bana her şeyi anlatmaması için ikna etmeye çalıştıklarını ama onun yine de beni aradığını ve gelip her şeyi anlattığını öğrendim.”

2. “Bana geldi, her şeyi itiraf etti ve tamamen yıkılmıştı”

“Bunu yaptığına gerçekten pişman olduğu ve çok üzgün göründüğü için ona bir şans daha verdim. Bana geldi, yaptığı her şeyi kabul etti ve tamamen yıkılmıştı. Şimdi çok farklı bir insan ve ona hayatımdaki diğer kişilerden çok daha fazla güveniyorum. Güvenimi geri kazanması uzun bir zaman aldı. O zamandan beri 5 yıl geçti ve hiç olmadığımız kadar mutluyuz.”

3. “Ona ikinci bir şans verdim çünkü bana karşı dürüsttü”

“Sevgilimin bir şey içmeye çıktığında beni aldatmasını affettim… Ona ikinci bir şans verdim çünkü benimle iletişim kurdu. Ertesi sabah hatırlayabildiği kadar her şeyi anlattı ve oldukça pişmandı.”

4. “…Çaba gösterdik, aşk dillerimizi öğrendik ve yürütmeye çalıştık.”

“Güven geri geldi ve bunun olmasını gerçekten beklemiyordum. Şimdi hiç olmadığımız kadar yakınız ve ilişkimiz, sevgimiz her geçen gün büyüyor. Gerçekten berbattı ama birbirimize aşıktık, hatayı kabul ettik ve denemek istedik. Denedik ve başarılı olduk. Artık beni aldattığından ya da herhangi kötü bir şey yapabileceğinden şüphelenmiyorum.”

 

Şu anda durumlar genelde bu şekilde. Yani işin altında dürüstlük detayı ağır basıyor. Bu konuda da insanların beklentileri gerçekten farklı şekillerde ilerliyor ve ön plana çıkıyor. Peki siz affeder miydiniz?


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR