ALES/3 Başvuruları Başladı! İşte Detaylar…


ales

Dört yıllık üniversite mezunlarının Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları, ÖSYM AİS sayfasında 19 Eylül’de başladı. Kurumun ana sayfasında LGS başvuru kılavuzu, yayımlanırken, ücret ve sınav tarihleri konularında sınav merkezinden açıklama geldi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Sonbahar dönemi ALES sınavı konusunda açıklama yaptı, başvurularının başladığını açıkladı. Kurumın AİS sayfasında başvurular yapılırken, resmi web sitesinde kılavuz yayımlandı. Üniversite mezunlarının merak ettiği sorular ve cevaplar haber içeriğinde…

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR NE ZAMAN SONA ERİYOR?

Başvurular 19 Eylül 2018 tarihinde başladı, 27 Eylül’de sona eriyor. Geç başvuru günü ise 10 Ekim 2018 tarihi olarak açıklandı.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ALES BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?

ALES başvuru ücreti, 100 Türk Lirası olarak açıklandı. Geç başvuru ücreti ise 150 Türk Lirası. Ücretler, kurum tarafından paylaşılan bankalar veya ATM’lerde ödenebiliyor. Öte yandan ÖSYM ÖDEME sayfasında da ücretler ödenebiliyor.

ÖSYM KILAVUZ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2018 ALES SINAV TARİHLERİ

Sonbahar döneminde ALES sınavı, 18 Kasım 2018 tarihinde saat 10.15’te yapılacak. 15 dakika kuralı sınavda geçerli olduğundan ötürü, sınav binasına en geç saat 10:00’da girilmesi zorunludur.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR