Ali Atay’a En İyi Erkek Oyuncu Ödülü


24 Nisan’da başlayan New York’taki Tribeca Film Festivali, birçok ödülle sinemaseverlerin yüzünü güldürdü. Bu yıl Tribeca’da bir Türk filmi de yarışıyordu: “Nuh Tepesi”.

 

Cenk Ertürk yönetmenliğindeki filmin başrollerinde; Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir yer alıyor. Tribeca Film Festivali’nde iki ödüle layık görülen bu filmi ve ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği, Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir’in rol aldığı Nuh Tepesi filminin dünya prömiyeri, New York’taki Tribeca Film Festivali’nde yapıldı

Nuh Tepesi, New York’taki Tribeca Film Festivalinde “En İyi Senaryo” ve “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde iki ödül aldı

Cenk Ertürk “En İyi Senaryo” ödülünü alırken, Ali Atay da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğundan yapılan açıklamada, “Tribeca Film Festivalinde, Nuh Tepesi filmi muazzam bir başarı elde etti. Tebrikler, ülkemizi en güzel şekilde temsil ettiğiniz için yürekten teşekkürler.” denildi.

Cenk Ertürk, bu filmi, Cannes Film Festivali Cinefondation Residence’ten aldığı destekle çekti.

Nuh Tepesi, orta yaş bunalımında olan Ömer’in hikayesini konu alıyor. Ömer babasını kaybetmiştir ve babası yarım yüzyıl önce ektiğini iddia ettiği gizemli Nuh Ağacı’nın altına gömülmek istemiştir. Fakat babasının bu isteğini gerçekleştirebilmek için, Ömer öncelikle öfkeli köylülerle yüzleşmek zorundadır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR