Alışveriş Çılgınlığının Yaşandığı Black Friday’de İndirim Yapan Markalar!


black-friday
black-friday

Hiç başlamadan, “Nedir bu Black Friday ey ListeList?” diyenler varsa aranızda, şu listeye alalım sizi: Amerika’dan Türkiye’ye Yeni Alışveriş Çılgınlığı Black Friday Nedir?

Black Friday, son yıllarda ülkemizde adını oldukça sık duymaya başladığımız bir indirim günü. Şükran Gününden sonra gelen ilk cuma olarak kabul edilen Black Friday, özellikle ABD’de izdihamlara neden oluyor. Bu büyük indirim gününde alışveriş yapanlar fütursuzca alışveriş yapıyor desek yanlış olmaz. Türkiye’de ise Kara Cuma yerine Şahane Cuma, Süper Cuma gibi farklı isimler kullanılıyor. Her sene daha çok markanın katıldığı ve insanların daha çok takip ettiği Black Friday indirimleri bu yıl da çok konuşulanlar arasında. Bakalım bu yıl hangi markalar ne kadar indirim yapıyor…

1. Moda

 

Bershka


Bershka, indirimleri en heyecanla beklenen markalardan biri. Tüm Inditex grubunda olduğu gibi Bershka’da da %30, %50 gibi farklı oranlarda indirimler olacak. Pull and Bear’da olduğu gibi indirimler perşembe günü 20.00’da uygulamada, 22.00’da online mağazada başlayacak.

Desa – Efsane Günler


Deri ceketten cüzdana ayakkabıya ve aksesuara kadar pek çok farklı ürünün yer aldığı Desa 21-25 Kasım tarihleri arasında seçili Desa ürünlerinde %50 + %30 indirim uyguluyor.

Flo – Efsane İndirim Günleri


Farklı marka ve modellerde ayakkabı almak isteyenler Flo’nun 19-25 Kasım tarihleri arasında geçerli olacak %50’ye varan indiriminden faydalanabilirler.

Forewer New


Genelde şık bir çizgisi olan Forewer New’in tüm ürünlerde geçerli olan %25 Black Friday indirimi 16-25 Kasım tarihleri arasında uygulanacak. Ürünler stoklarla sınırlı.

H&M


Son yılların popüler giyim markası haline gelen H&M Black Friday indirimlerine tam olarak başlamasa da çeşitli ön indirimler yaptı. Şu an online mağazasında indirimli ürünlere ulaşabilirsiniz ancak Cuma günü (muhtemelen perşembe gecesinden itibaren) seçili ürünlerde %50’ye varan indirimler uygulanacak.

Koton – En Moda İndirim Günleri


Koton her ne kadar bitiş tarihi olmasa da “En Moda İndirim Günleri” adı altında tüm ürünlerde geçerli net %30 indirim uyguluyor. İndirimler yalnızca koton.com’da geçerli.

LCW – Muhteşem Cuma


Giyimden aksesuara ayakkabıya hatta ev ürünlerine kadar pek çok farklı ürünü uygun fiyata müşterileriyle buluşturan LCW, Muhteşem Cuma ile online mağazada geçerli indirimler uyguluyor. İndirimler, perşembe günü 20.00’da başlayacak indirim için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Mango


Mango her yıl black Friday indirimleri uyguluyor. Sitesinde ana sayfada herhangi bir Black Friday indirim haberi olmasa da Black Friday sekmesinde yazanlardan bu sene de online’da ve mağazalarda indirim olacağını görüyoruz. Ayrıca Mango’nun22 Kasım’a kadar jean, bluz ve kazaklarda geçerli %40 oranında bir ÖZEL PROMOSYON indirimi bulunuyor.

Oysho


İç giyimden pijamaya farklı ürün seçenekleriyle birçok kişinin gözdesi olan Oysho da Black Friday indirimi uygulayan markalardan. %20 oranında uygulanacak indirimler tüm ürünlerde geçerli olacak ve perşembe akşamı 22.00’da başlayacak. Uygulamadan alışveriş yapanlar için ise indirim 20.00’da başlayacak.

Pull and Bear


Pull and Bear, her yıl olduğu gibi bu yılda indirim yapacak. İndirimler 22 Kasım akşamı 22.00’da online mağazada, 20.00’da ise uygulamada başlayacak.

Saat&Saat – Happy Friday


Saat ve Saat online mağazaya özel sınırlı sayıda ürüne %60 indirim uyguluyor. Ancak Happy Friday indirimi her ne kadar oranı belli olmasa da perşembe akşamı başlayacak. İndirime kalan süreyi internet sitesinden takip edebilirsiniz.

 

Twist / İpekyol


Twist ve İpekyol da Black Friday indirimlerine değinmeden erkenden indirim yapan markalardan. İndirimin ne zaman biteceği bilinmese de seçili ürünlerde geçerli ve %50’ye varan oranlarda.

2. Teknoloji/Elektronik

Arçelik – Cuma Aşkına


Arçelik de indirimi erken başlatan markalardan biri. Arçelik’te farklı kampanyalarla uygulanacak indirimler 19-25 Kasım tarihleri arasında devam edecek.

Media Markt – Şahane Cuma


Media Markt’ın belirli ürünlerde uygulayacağı Şahane Cuma indirimleri Perşembe gecesi online mağazada başlayacak. İnternet sitesinden hem indirim uygulanacak ürünleri hem de geri sayımı görebilirsiniz.

 

PlayStation


PS4 oyunlarında ve PS Plus üyeliklerinde geçerli Black Friday indirimi PlayStation Store’da erken başladı. İndirimin ne kadar süreceği bilinmiyor.

Teknosa – Tekno Cuma


Teknosa Black Friday indirimlerine Tekno Cuma adını veriyor. İndirimleri ise birkaç gün öncesinden başlatmak yerine geleneği bozmayarak Perşembe gecesi başlatmayı tercih ediyor. Perşembe gecesi 00.00’da başlayacak indirimler hafta sonu mağazalarda da devam edecek.

3. Kozmetik / Kişisel Bakım

Flormar – Şanslı Cuma


Flormar, 19-25 Kasım tarihlerinde Şanslı Cuma adındaki indirimleri %40 oranında ve 60 TL ve üzeri online alışverişlerde uyguluyor.

 

Gratis – Mor Perşembe


Gratis, Black Friday indirimlerinden ayrı tutarak Mor Perşmebe adı altında indirimler uyguluyor. 22-25 Kasım tarihleri arasında stoklarla sınırlı ürünlerde %50’ye varan indirimler uygulanacak.

MAC Cosmetics

MAC, Instagram hesabından Black Friday indirim haberini verse de sitesinde ve sosyal medya hesaplarında indirim detaylarına ve tarihine ulaşamadık. Siz de internet sitesini takip ederek indirimleri yakalayabilirsiniz.

NYX Cosmetics


Kozmetik ürünler şüphesiz indirim zamanlarının en çok rağet görenlerinden. NYX Cosmetics de Black Friday için sepette uygulanan ve tüm ürünlerde geçerli %30 indirim yapıyor. İndirimli ürünle stoklarla sınırlı ve kargo ücretsiz.

Watsons – Efsane Cuma Haftası


Kozmetik marketlerin indirimleri yılın pek çok zamanında oluyor ancak Watsons Black Friday indirimlerinde bu yıl %50’ye varan büyük bir indirim uyguluyor. İndirimler 21 Kasım’da başlayıp 26 Kasım’a kadar devam edecek.

 

4. Hobi, Kitap ve Oyuncak

D&R – Şahane Cuma


Binlerce üründe sürpriz indirimler vadeden D&R özellikle kitap tutkunları için iyi bir fırsat olabilir. Şahane Cuma indirimi perşembe gecesi 00.00’da online mağazada başlayacak.

Toyzz Shop – Şahane Cuma


Oyuncakseverler için Toyzz Shop indirimi 23 Kasım’da başlayacak ve stoklarla sınırlı olacak. Yalnızca 23 Kasım’da geçerli olacak.

5. Birçok farklı marka ve kategoriyi çatısı altında toplayan mağazalar

Amazon – Beklenen Cuma Haftası


Kısa bir süre önce Türkiye’de faaliyete geçen Amazon da Black Friday indirimleri için erken davrananlardan. 19 Kasım’da başlayan indirimler 25 Kasım’da son bulacak. İndirimler tüm kategorilerde uygulanıyor.

Beymen – Black Fashion Sale


Beymen’in Black Fashion Sale adını verdiği kampanyası 21-25 Kasım tarihlerinde ve 2 ve üzeri ürün alışverişlerinde %40 oranında uygulanacak.

hepsiburada – Efsane Cuma


hepsiburada’nın indirimleri de sitelerinde yer alan bilgilere göre 23 Kasım’da başlayacak ancak Perşembe gecesinden indirimlerin başlayacağına dair herhangi bir bilgi yok. Ayrıca ürünleri önceden sepetinize ekleyip indirim başladığında uğraşmadan satın alabilirsiniz.

Morhipo – Black Sale


Morhipo, birçok farklı kategori ve markadaki ürünleri için 20-25 Kasım tarihleri arasında farklı oranlarda indirimler uyguluyor.

Mudo – Efsane Günler


Mudo, indirime erken başlıyor ve indirim 25 Kasım’a kadar devam ediyor. Tüm giyim, aksesuar ve seçili Mudo Concept koltuk ürünlerinde geçerli sepette ek %25 indirim uygulanacak.

Vivense – Big Friday


Ev ve dekorasyon ürünleri satın alabileceğiniz Vivense, Big Friday adını verdiği indirim günlerinde %80’e varan indirimler uyguluyor. İndirimler 19 Kasım’da başladı, 25 Kasım’a kadar sürecek.

Lidyana


Takıdan giyime pek çok kategorinin bulunduğu Lidyana da Black Friday indirimlerine erken başlayan markalardan. Birçok üründe farklı kampanyalarla birlikte %90’a varan indirimler uygulanıyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR