Almanya’da İşletme Yüksek Lisansı Yapmanız İçin 5 Geçerli Sebep!


İşletme Yüksek Lisans (MBA), dünyanın en çok aranan lisansüstü programlarından biridir. Önemli sayıda öğrenci ve deneyimli profesyoneller, kurumsal merdiveni atlamak, kendi işlerini kurmak veya tamamen farklı bir kariyer yapmak için yaşamlarının bir noktasında MBA yapmayı düşünürler.

Aslında, QS Top Universiteleri tarafından yürütülen 2018 Küresel İşveren Anketi, işletme ve yönetimin, işe alım yapanlar arasında bile en çok tercih edilen 5 disiplin arasında yer aldığını gösteriyor. Sonuçta, bir MBA derecesi etkili yönetimsel ve stratejik karar verme için gerekli bir dizi beceri seti ile öğrencilere güçlendirir.

 

Dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerin çoğu, kariyerlerini bir üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olan farklı uzmanlık alanlarına sahip MBA kursları sunmaktadır. Bununla birlikte, yalnızca birkaç ülke ideal öğrenme ortamını sağlamayı başarır.

 

1- Sonsuz Seçenekler

Almanya’da MBA yapmak için kök salıyorsanız, Almanya’nın MBA uzmanlığı konusunda birçok seçenek sunduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. Bu ülkede sunulan uzmanlık çeşitliliği, akademik niteliklerinizin, ilgi alanlarınızın ve kariyer hedeflerinizin mükemmel bir karışımı olan bir şey bulmanıza yardımcı olacaktır.

2- Kaliteli Eğitim

Almanya, öğrenme tarzlarının ve pedagojik uzmanlıklarının işletme profesyonellerinin kariyerlerini şekillendirmede çok önemli bir rol oynadığını fark eden dünyanın en iyi akademisyenlerinin bazılarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, ileri öğrenme teknolojileri yüksek eğitim kalitesini arttırmaktadır.

3- Uygun Fiyatlı Öğrenim Ücretleri

Genellikle, MBA dereceleri bir bombaya mal olur ve çok az sayıda öğrenci veya uzman bu ücretleri karşılayabilir. Ancak, Alman üniversiteleri söz konusu olduğunda bu durum böyle değil. Alman üniversitelerinin çoğu, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa’daki meslektaşlarına kıyasla nispeten daha az ücret almaktadır. İşleri daha da iyi hale getirmek için uluslararası öğrenciler yarı zamanlı çalışma veya üniversitenin sunduğu burs programlarını tercih etme fırsatlarına da sahiptir.

4- Cazip Gelecek Beklentileri

Almanya MBA dereceleri için bir cennettir. Avrupa’daki dördüncü en büyük ekonomidir, yani genç mezun kiralamaya istekli çokuluslu şirketlerin ülke geneline yayılmış olduğu anlamına gelir. Almanya’daki şirketler taze MBA mezunları ortalama 78.000 ABD Doları, Almanya merkezli çok uluslu işverenler ise 83.500 ABD Doları sunmaktadır.

5- Çalışma Sonrası İkamet İzni

AB sakinleri herhangi bir izne ihtiyaç duymazken, AB dışından gelen öğrencilerin seçtikleri programı tamamlamaları için bir Alman üniversitesinden oturma izni başvurusu yapmaları gerekir. Göç yasaları, AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrencilerin, Almanya’da eğitimsel niteliklerine uygun iş aramak için 18 aylık oturma izni başvurusunda bulunmalarına izin vermektedir. Ancak, bazı ülkelerden farklı olarak, bu oturma izni, Almanya öğrenci vizesi ile birleştirilmemiştir. Eğitiminizi tamamladıktan sonra, yerel yabancı uyrukluların kayıt ofisi aracılığıyla bu belgeye başvurmanız gerekecektir.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR