Anadolu Farm Kurucularının Paraları Ne Yaptığı Belli Oldu!


Ülkemizde tarih kitaplarına konu olacak dolandırıcılığı yazan Çiftlik Bank benzeri bir oluşum olan Kayseri merkezli Anadolu Farm yapılanmasının mahkeme süreci devam ediyor. Anadolu Farm davasında tutuklu bulunan 41 sanıl hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. İşte Anadolu Farm oluşumundaki kişilerin paraları ne yaptığı. 

Anadolu Farm lideri olan İsa Karademir’in toplanan paralarla kendisine ve eşine lüks otomobiller aldığı ortaya çıktı. Sadece lüks otomobil almayan Karademir’in bu paraları 3 farklı restoran açarak değerlendirdiği belirlendi.

Karademir için hazırlanan iddianamede yer alan detaylara göre restoranların isimleri “Somun Arası”, “Tauk” ve “Şahkan Mangal” olduğu yer aldı. Ayrıca Karademir’in oyuna yatırılan paraları toplayıp, bu paralarla Kayseri’de lüks bir ev, kendisine 3 lüks otomobil, eşine 1 lüks otomobil ve İzmir Alaçatı’da arsa satın aldığı ortaya çıktı. 

İddianame’de yer alan bir diğer ayrıntı ise oyunun kazanç oranları oldu. Yatırımcılar dolandırmak için kurulan Anadolu Farm’ın 1 yıllık süre boyunca yüzde 216 3 yıllık bir süreçte ise yüzde 300’e ulaşan kar oranları sunduğu yer aldı. 

İnsanlardan toplanan 84 milyon TL’nin 52 milyon lirasının geri ödendiği, geri kalan kısmının ise Karademir ve ekibinin mal varlıkları el konulmasıyla geri ödenmesi planlanıyor.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı