Antalya’da Gerçekleşen Deprem Büyük Panik Yaşattı!


Antalya'da gerçekleşen deprem

Antalya’nın Akseki ilçesinde peş peşe iki deprem meydana geldi. saat 20:14’te gerçekleşen 4.7 şiddetindeki ilk depremin merkez üssü Akseki’nin Yarpuz beldesi olarak açıklandı. Yaklaşık 40 dakika sonra bu sefer Cimi beldesi merkezli 4.5 şiddetinde deprem meydana geldi. Antalya’da gerçekleşen deprem, Akdeniz genelinde hissedildi.

Antalya’da gerçekleşen deprem , vatandaşları sokağa döktü. Deprem, Akdeniz’in geneli ve Konya’nın bazı ilçelerinde de hissedildi. AFAD’ın aktardığı bilgiye göre ise depremin büyüklüğü 4.8 olarak bildirildi. Kandilli ise depremin şiddetini 4.7 olarak duyurdu.

Antalya'da gerçekleşen deprem

HALK BÜYÜK PANİK YAŞADI

Merkez üssü Antalya’nın Akseki ilçesi Yarpuz mevkiinde deprem meydana geldi. Kandili Rasathanesi verilerine göre yerin 5 km altında 4.7 şiddetinde meydana gelen deprem Manavgat, Alanya, Gündoğmuş, İbradı ilçeleri ile Konya’nın Seydişehir ve Isparta’nın bazı ilçelerinde de hissedildi. Deprem kısa süreli paniğe neden oldu. Deprem nedeniyle Akseki’de vatandaşlar sokağa çıktı. Bir süre sokakta bekleyen vatandaşların havanın kararması ve paniğin geçmesinin ardından evlerine geri döndü.

  Deprem Sorgulama Sistemi Çöktü!

CAN VE MAL KAYBI YOK

Depremle ilgili herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı öğrenildi.

İKİNCİ DEPREM 

İlk depremden yaklaşık 40 dakika sonra Akseki ikinci kez sallandı. Saat 20.55’teki sarsıntının 4.5 şiddetinde gerçekleştiği duyuruldu. İlk sarsıntının ardından evlerine giren vatandaşlar, depremlerin öncü olabileceği korkusuyla sokaklara döküldü.

 

VALİ KARALOĞLU: “ÇOK ŞÜKÜR HERHANGİ BİR SIKINTIMIZ YOK”

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya’da gerçekleşen deprem ile ilgili, “Çok şükür herhangi bir sıkıntımız yok.” dedi.

Karaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez üssü Kepez ilçesi olan ve yerin 50,64 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlenen 4,4 büyüklüğündeki depremle ilgili şu ana kadar kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını söyledi.

AFAD ekiplerinin yaptıkları araştırmada en ufak bir sorun veya sıkıntıya yönelik ihbar alınmadığını belirten Vali Karaloğlu, “Çok şükür herhangi bir sıkıntımız yok. Depremin merkez üssü olan Kepez ilçemizde de pek hissedildiğini söyleyemeyiz. Denize yakın Lara civarında, zeminin orada daha müsait olması bakımından oralarda daha çok hissedilmiş olabilir.” diye konuştu.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR