Apple Hack Sorunu Çözüldü! Hacklenmemek İçin Bunlara Dikkat!


Apple yeni tasarımları arasında tanıttığı MacBook cihazları için Apple hack vakalarının önüne geçecek özel bir güvenlik sistemi geliştirdi. Apple T2 mikro güvenlik çipi hackerların bilgisayarınızı dinlemesini doğrudan önleyeceği için özel bir sistem sunmuş hale getiriyor.

Bilgisayar dinlemek ve hack yoluyla ifşa!

Son dönemlerde teknolojinin nimetlerini çok sık görsek de, dezavantaj olarak karşımıza çıkan da pek çok seçenek bulunuyor. Mesela dizilerde de gördüğümüz mikrofon dinleme durumu. Bilgisayarınızın açık olduğu her an sizin dinlendiğinizi düşünün. Bu konuşmalar bir şekilde ifşa olarak kullanıldığını ya da size özel bir veri hırsızlığı yapıldığını düşünün. Apple bu sorunlar ile çok uğraştığı için yeni bilgisayarında özel bir çip geliştirdi. Apple mikro çip olarak ortaya çıkardığı bu ürün ile, t2 mikro çip olarak oldukça net çözümler üretmiş. Cihazınızı şifreleme anahtarını ve depolama alanını ve akla gelen daha pek çok güvenlik önlemini koruyan bu özel çip sayesinde, bilgisayarınızın kapağı kapandığı an her şey özel olarak kapanıyor ve hiç bir güç içeriye giremiyor hack yolu ile. Apple hack konusu bu şekilde çözüldüğü için bakalım yeni süreçler nasıl işleyecek.

 

Sizin daha önce başınıza böyle bir olay geldi mi? Büyük ihtimalle çevremizden birileri bu konuda daha önce şüphelenip bilgisayarın kamerasını bantlamış ya da sesi ile ilgili ayarlar yapmış olabilir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR