Arapların Türk Boykotu ve Cevap: ‘Saçınızı Kim Ekecek?’


Suudi Arabistan’da, Türkiye’ye karşı boykot başlatıldı. Suudi Veliaht Prens Selman’ın yakınındaki isimlerden Kahtani’nin emriyle Twitter’da Türk ürünlerine boykot çağrısı yapıldı.

Bugün basına yansıyan bilgiye göre 50 binden fazla tweet atıldı. Bu tweet’lerin bizzat siber Arap orduları tarafından atıldığı düşünülüyor. Veliaht Prens Selman’ın 2010 yılında ‘Arap Baharı’ olarak adlandırılan süreçte muhalifleri tehdit etmek için bir ‘Twitter ordusu’ kurduğu ve bu ‘orduyu’ da Selman’a en yakın isimlerden biri olan, Kaşıkçı cinayeti sonrası görevden alınan, ‘troll master’ denilen Kahtani olduğu belirtilmişti. 10 bin kişilik ‘Twitter ordusu’nun ayda 3 bin dolar maaş aldıkları da New York Times tarafından haberleştirilmişti.

 

 

Olaylar bu şekilde ilerlerken Türk sosyal medyasından farklı cevaplar geldi;

https://twitter.com/kaganlig/status/1064860326368292865

https://twitter.com/sozcumuratoglu/status/1064768656062775296

Bakalım durumlar nasıl ilerleyecek. Hep birlikte göreceğiz. Konuya ilişkin insanların merak ettiği şey, neden böyle bir boykot çağrısı yapılmasına gerek dundu? Bunu sağlayan nedir? İnsanlar bu tarz düşüncelere nereden varıyor? Bunun gibi her türlü beklentiyi ve cevapları merakla bekliyor olacağız. Farklı yaklaşımlar, kişisel çalışmalar ve ihtiyaçlara yönelik değişken çözümler elbet de mümkün lakin boykot ne derece mantıklı bilmiyoruz. Özellikle seyahat konusunda gelmemeleri insanlar için de gayet mantıklı görünüyor. Bu ne derece doğru peki? Bakalım hepsini zaman gösterecek. Biz Unimetre ailesi olarak, eğitim konusunda ve özellikle farklı ülkeler ile ilgili haberler konusunda sürekli güncellemeyi sağlamaya devam edeceğiz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı