Arkalarında Gizemli Fotoğraflar Bırakarak Ölüme Giden İki Kızın Şok Edici Hikayesi


21 ve 22 yaşlarındaki Kris Kremmers ve Lisanne Froon 15 Mart 2014 tarihinde 6 haftalık tatillerini geçirmek için Panama’ya giderler. İki hafta sonrasında ise özel eşyalarının bulunduğu çanta, bir yürüyüş rotasında oranın yerlileri tarafından bulunur.

Çantalarından çıkan fotoğraf makinesinin içinde yaklaşık 100 tane fotoğraf çıkar ve en yenisi 10 gün önce çekilmiştir. Tarih sırasında göre fotoğraflar incelenince kızların o ana kadar oldukça eğlenceli günler geçirdiği ortaya çıkıyor. Son fotoğrafları da çantalarının bulunduğu yerde çekilmiş.

Bakın kızları adım adım ölüme götüren bu gizemli macera nasıl gerçekleşmiş.

Yolculuk başlıyor… Kızlar Amsterdam Havaalanı’nda…

Telefon kayıtlarına göre bu fotoğraflar çekildikten yaklaşık 2 saat sonra, kızlar 911’i arıyor ama ulaşamıyor.Kızlar Froon isimli bölgede, doğa gezisinde tatilin tadını çıkarıyor. 

Manzara fotoğrafları sonrasında doğa yürüyüşü yapmaya devam edip, çevreyi keşfetmeye çalışıyorlar ve bu anları fotoğraflıyorlar. 

Bu fotoğraf ise 911’i aramadan önceki son fotoğraf. Kızlar bu patikada son fotoğrafı çektikten sonra yardım için telefon ediyor ama yetkililere ulaşamıyorlar. 

Fakat daha ilginç olan, bu fotoğraflar çekildikten yaklaşık 10 gün sonra gece yarısı 1:00 ile 4:30 saatleri arasında makine ile aşağıdaki iki fotoğraf daha çekilmiş. Nerede çekildiği belli olmayan bu karanlık fotoğrafları kızların mı yoksa onların başlarına bir şey gelmesine neden olanların mı çektiği bilinmiyor.

Çantanın bulunduğu bölgede araştırma yapan ekipler, kızlara ait bazı eşyalar -ayakkabı, gözlük, kıyafet- ve kemikler bulmuş. İçinde kopmuş bir ayak bulunan ayakkabının Kris’e ait olduğu, bulunan leğen kemiğinin ise Lisanne’ye ait olduğu DNA testleri ile kanıtlanmış 🙁

Kemikler bulunduktan sonra kızlar resmi olarak ölü ilan edildi. Kızların birileri tarafından mı yoksa yaralanma sonucunda doğada açlıktan mı öldükleri hala belirsizliğini koruyor.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı