Askerlikle ilgili durum belgesi sorgulama nasıl yapılır?


Askerlikle ilgili durum belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını birkaç farklı yöntem ile bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

Askerlikle ilgili durum belgesi sorgulama işleminde, öncelikli olarak kullanılacak seçeneğin başında, internet üzerinden yapacağınız sorgular bulunuyor. Online olarak e devlet askerlik sorgulama durumunu yapabilirsiniz rahatlıkla. Bunu yapmak için, öncelikle e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Eğer daha önce e devlet üyeliğiniz bulunuyor ise, birkaç tıklama ile sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır. Hemen hemen her ay yenilenen ara yüz (özellikle mobil), e devletin daha pratik bir şekilde kullanılması için imkan oluşturuyor. Bu sayede askerlik ile ilgili durum belgesi sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz ve ihtiyaçlarınıza dair net çözümleri ön plana çıkarabilirsiniz.

E Devletten Askerlik Durum Sorgulama

E devletten askerlik durum sorgulama işleminde ön plana çıkarılacak pek çok çalışma bulunuyor. Bunların arasında kısa yollar özellikle en çok tercih edilen yöntemlerdir. Askerlik durumunu sorgulamak için, e devlet üzerinden askerlik sorgulama araması yapabilirsiniz. Sonrasında ise kolaylıkla çıktı işleminizi yapabilirsiniz. Hem sizin için güncel olacaktır, hem de olası durumlarda daha detaylı bilgi almanız kolaylaşacaktır. Askerlik durumunu internet üzerinde e devlet aracılığı ile sorguladığınız zaman, bunun hem kontrol sayfası, hem de çıktı sayfası olduğunu unutmamalısınız. Bu yüzden giriş yapacağınız sayfada, öncelikle askerlik sorgulama seçeneklerine ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. En pratik yol budur. Ama alternatif yöntemleri de kullanmak isteyebilirsiniz. Peki nedir bu alternatif yöntemler? Hemen söyleyelim.

Askerlik Şubesinden Askerlik Durum Belgesi Alma

Evinize en yakın olan askerlik şubesine uğrayarak, söz konusu askerlik durum belgesini sorgulayabilirsiniz. Bu sayede hem güncel, hem de daha detaylı bir sorgulama yapmış olmakla birlikte, aklınıza takılan olası soruların cevabını da ilk etaptan öğrenmiş olursunuz. Askerlik şubesinden askerlik durum sorgulama işlemi için erken saatlerde gitmeniz daha doğru olacaktır. Kimliğiniz ile girerek, gerekli masalardan söz konusu askerlik durum belgesini rahatlıkla alabilirsiniz. Askeriye üzerinden alınan belgenin süresine bakarsak, ortalama 30 dakika sürdüğünü söyleyebiliriz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR