Asyalı çocuklar neden dünyanın en sağlıklı çocuklarıdır?


Pek çok araştırma, Asyalı çocukların dünyanın en sağlıklı çocukları olduğuna dair sonuçları gösteriyor. Peki ama bunun nedeni nedir? Gelin birlikte göz atalım.

 

1. Çocukların yakından okumaları engelleniyor

Çin’deki birçok okulda çocukların göz sağlığını korumaya yardımcı olmak için tasarlanan barlar okullara yerleştirilmiş.

 

2. Göz egzersizleri yapmak

Çin Halk Cumhuriyeti’nde, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, kan dolaşımını iyileştirme ve göz kaslarını gevşetme amaçlı göz egzersizleri yapmaları önerilir.

3. Açık alanda yapılan sınavlar

 

Çin genelinde yıllardır açık havada sınav uygulamaları yapılmaktadır. Uygulama genel olarak öğrencilerin kopya çekmelerini önleme amaçlı çünkü sınırlı bir alanda daha yakın oturmaları gerekirken açık alanda birbirlerinden uzak oturmaları sağlanabilir.

4. Cerrahi maske takmak

 

Kışın insanların soğuk algınlığına yakalanma olasılığı daha yüksektir ve kapalı alanlarda mikroplarla temas oranı daha fazladır. Japonya’da hasta hisseden veya paylaşılan havadan alınacak mikropları azaltmaya yardımcı olması için cerrahi maske takmak, alerjisi olan insanlar arasında yaygındır.

5. Canlı yayın sınıfları

Hava durumu okula gitmeyi imkansız hale getirdiğinde bazı Çinli öğretmenler yaratıcılıklarını kullanarak dersleri boş sınıflar ötesine taşırlar.

6. Küçük porsiyonlarla yapılan yemek servisleri

Japon okul öğle yemeği programı, II. Dünya Savaşı sonrası çocukların açlıktan ölmesini önlemek amacıyla geliştirilmiştir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR