Avengers Endgame Sonunda Orijinal Avengers Ekibine Ne Oldu?


Son günlerin en çok konuşulan olaylardan birisi olan Avengers Endgame filmi milyonlarca kişi tarafından izlendi. Avengers sersinin en başarılı filmlerinden birisi olarak kabul edilen Endgame’ın sonunda orijinal Avengers ekibine ne oldu. Eğer ki bu Avengers Endgame filmini izlemediyseniz ve izlemeyi planlıyorsanız bu yazının spoiler içerdiğini söylemek isteriz. 

Avengers : Endgame son günlerin en çok konuşulan olaylarından birisi. Marvel’ın 3. Fazının son demlerini gördüğümüz Endgame filmi toplamda 11 yıl ve bu 11 yıl içinde 22 harika filmin sonuncusu. 

Marvel’ın Avengers serisi sona erdi ancak Avengers Endgame filminin sonunda pek çok kişi orijinal Avengers ekibinden kimin kaldığını merak etti. İşte orijinal Avengers ekibine neler olduğunun yanıtı. Dikkat yazının devamı spoiler içerir.

Gözünüz kaysa bile spoiler yemenizi istemedik 🙂 Eğer ki Avengers Endgame filmini izlemediyseniz ve izlemek istiyorsanız yazımızın devamını okumamanızda yarar var. Dilerseniz diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz. 🙂 

Hawkeye / Clint Barton

Avengers serisinin son filmi olan Avengers : Endgame Clint yani Hawkeye’nin tüm ailesini Thanos’un parmak şıklatmasında kaybetmesiyle başlıyor. Bu anın ardından da Hawkeye’i Ronin olarak görmeye başlıyoruz. Daha sonrasında ise Natasha “sana ihtiyacımız var” diyor ve Clint’i ekibe dahil ediyor. Kısaca özetlemek gerekirse Hawkeye hayranlarının Endgame’den sonra üzülmesine gerek yok. Hawkeye hala hayatta. Hawkeye hayranlarına bir müjde vermek gerekirse, yaşayan Hawkeye’in Disney+’da bir dizi bile yakın zamanda olacak. 

Black Widow / Natasha Romanoff 

Avengers Endgame filminde fedakarlık gösteren bir diğer karakterimiz ise Black Widow. Hatırlarsanız Infinity War filminde Thanos Ruh Taşı’ın almak için bir fedakarlıkta bulunmuştu. Endgame filminde de Kahramanlarımız bir fedakarlıkta bulundu. Ruh taşını almak için Hawkeye ve Black Widow ve Hawkete bir ekip olarak Vormir’e gidiyor. Ruh taşını elde etmek için sevdiğinin birisinin feda edilmesi gerektiğinden habersiz olan ekibimiz, yoğun ve izleyici kimi zaman sıkan “hayır, ben kendimi feda edeceğim” kavgasına tutuşuyor. Kavgada kendini feda edecek olan kişi ise Black Widow oluyor ve “Whatever it takes” diyerek kendini uçurumdan aşağıya atıyor. 

Black Widow bu atlayış ile birlikte Avengers Endgame’de ölen kahramanlarımız arasında yer aldı. Asıl olay ise Black Widow hayranlarının merakla beklediği solo Black Widow filmi. Black Widow’un Endgame filminden ölmesiyle birlikte pek çok Black Widow hayranı filmin geçmişte geçeceğini düşünmeye başladı bile. 

Hulk / Bruce Banner 

Avengers Endgame’in başında Hulk ile bir türlü karakteri barışmayan Bruce Banner’ın Hulk ile barıştığına tanık olduk. Bu karaktere de “Profesör Hulk” adı verildi. Bu karakterimiz hem Hulk’un fiziksel gücüne hem de Banner’ın zekasına sahip bir karakter. Filmde büyük sonsuzluk taşları toplandığında eldiveni takan kişi Hulk oluyor. Zira Kahramanlar ekibindeki herkes Thanos dışındaki taşların gücünü Hulk’tan başkasının kaldıramayacağını düşünüyor. Hulk sonrasında parmağını şıklatıyor ve toza dönen %50’lik insan popülasyonu da geri geliyor. 

Hulk Avengers Endgame filminin sonunda yaşayan kahramanlar arasında yer alıyor olsa da Hulk’un Marvel Sinematik Evreni’ndeki geleceği net olarak belli değil. Hulk hayranı pek çok kişi Hulk’un Endgame sonrasında bir solo filminin olacağını ve o filmde yeşil General Ross’un Red Hulk’a dönüşmüş halini göreceğimizi dönüşüyor. 

Captain America / Stece Rogers 

Avengers ekibinin lideri olan Captain America Endgame filminde ölmüyor ancak Captain America’nın yeni bir filminin de gelmeceği kesinleşiyor. Ekibimiz Thanos’u yendikten sonra sonsuzluk taşlarını aldıkları zaman dilimine geri bıraklamaları gerekiyor. Bu görevi de fedaimiz Captain America’ya veriyor. Captain America taşları geri koymaya gittiğinde Peggy Carter’la tarım kalan hikayesini tamamlamaya karar veriyor ve geçmişte kalıp Carter ile evleniyor. 

Sonunda Rogers, 100 küsür yaşlarında ve sol yüzük parmağında bir yüzükle görünüyor. Bu sahnede Captain America’nın kalkanını Falcon’a devrettiğini ve Captain America’lıktan emekli olduğunu görüyoruz. 

Thor Odinson

Avengers Endgame boyunca en çok şaşırtan karakterlerden birisi de Thor oldu. Thanos’u öldürdükten sonra depresyona giren Thor, aşırı derece kilo aldı. Endgame’ın savaş sahnesinde Thanos tam Thor’u öldürecekken Steve Rogers’ın Mjölnir’i kaldırması izleyicileri de fazlasıyla heyecanlandıran sahnelerin başında gelmişti. Bu esnada Thor, Captain America’ya ”Layık olduğunu biliyordum” diyor. 

Thor Endgame’in sonunda yeni maceralara Galaksi’nin Koruyucuları ekibiyle açılıyor. 

Iron Man / Tony Stark

Marvel Sinematik Evreni’nin başlangıcını oluşturan Iron Man yıllar boyunca pek çok kişinin büyük beğenisini kazandı ve solo filmleri milyonlarca kişi tarafından izlendi. Avengers ekibinin en sevilen kahramanlarından birisi olan Iron Man’in hikayesi Endgame ile birlikte sona erdi. 

Thanos’un taşlarını eline alan Iron Man, parmağını şıklatarak Thanos’u ve Thanos’un ordusunu toz ediyor. Stark’ın bünyesi Thanos ve Hulk kadar güçlü olmadığı için gücü kaldıramıyor ve Spider – Man ile sarıldıktan sonra savaş alanında hayatını kaybediyor. 

Huzur içinde uyu Tony Stark. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR