Avengers Endgame Türkeye’de Tüm Zamanların En İyi Açılışını Yapan Film Oldu!


10 yıldır devam eden Marvel Sinematik Evreni’nin kapanış filmi olan Avengers Endgame, vizyona girdiği andan itibaren neredeyse her gün yeni bir rekor kırıyordu. Kırılacak tüm rekorları kırmak isteyen Avengers : Endgame ülkemizde de tüm zamanların en iyi açılışını yapan film oldu. 

Marvel Sinematik Evreni’nin de geçen uzaylı güçlerle savaşan Marvel’ın süper kahramanlarının hikayesinin anlatıldığı Avengers Endgame, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de uzun bir zamandır bekleniyordu. 25 Nisan tarihinde ülkemizde de vizyona giren Avengers Endgame filmi gişeye ağırlığını koymayı başardı. 

Dünya genelinde 2 milyar doları aşan gişe hasılatı rekoruna sahip olan Avengers Endgame, ülkemizde de tüm zamanların en çok hasılat yapan film rekorunu kırdı. Box Office Türkiye verilerine göre Avengers : Endgame, şimdiye kadar 2.116.582 kişi tarafından izlendi ve 38.295.285 TL hasılat elde etti. Verilere göre Avengers Endgame bir önceki film olan Avengers : Infinity War filminden yüzde 50’nin üzerinde daha fazla seyirci çekmeyi başardı. Bakalım Avengers Endgame yeni rekorlar kırmaya devam edecek mi? 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR