Balayı Tatiline Çıkacak Çiftlere Altın Niteliğinde Tüyolar


Balayı Tatili İçin Tüyolar
Balayı Tatili İçin Tüyolar

BALAYI NEDİR?

Balayı, adından anlaşılacağı üzere bal tadında geçen aylara verilen addır. Genellikle yeni evlenmiş çiftlerin çıktıkları kısa süreli tatillere balayı adı verilmektedir. Günümüzde yeni evlenmiş çiftlerin tamamı neredeyse yurt içi ya da yurt dışı olmak üzere balayı tatiline çıkarak evliliğin daha sağlam temellere oturması ve daha güzel zaman geçirmek için plan yapmaktadır. Peki balayı tatiline çıkarken neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz ya ad bu konu ile ilgili size verebileceğimiz tüyoları hiç dinlediniz mi? Cevabınız hayır ise size çok güzel bir balayı rehberi yazısı hazırladığımızdan emin olabilirsiniz.

BALAYININ EN GÜZEL AMACI: ORTAK KARAR ALMAK

Yeni evlenmiş çiftlerin balayı gezilerinde en sık karşılaştığı problemlerden biri çiftlerin isteklerini tam anlamı ile dile getirmemeleri ya da aile üyelerinin istediklerini yapmak ile gerçekleşiyor. Size tavsiyemiz balayına gidiyorsanız şayet ailelerden birilerinin kararlarını ya da şahsi bireysel tercihlerinizi ön plana çıkarmayın. Sonuç olarak bu sadece siz ve eşinizin gideceği özel bir tatil. Bu nedenle tatilin nerede yapılacağı, nasıl yapılacağı konusunda ortak karar alın ve ikiniz için de en çok isteyeceğiniz tercihi düşünün.

YENİ EVLENMİŞSİNİZ, GEREKSİZ HARCAMADAN KAÇININ

Yeni evlenmiş bir çift olmak beraberinde büyük bir maddi külfeti getirmektedir. Düğünü, arabası, giysisi, ıvırı zıvırı derken zaten bütçe anlamında fazla açık vermişken ikinizin de ortak olarak gitmek isteyeceği ve uygun konaklama, ulaşım, alışveriş seçeneklerinin olduğu bir tatili tercih etmek yararınıza olacaktır. Yoksa daha ilk günlerden maddi sıkıntılar nedeni ile tartışma yaşayabilirsiniz. Uygun bir tatil için elinizde çok fazla sayıda seçenek olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.

BALAYI TATİLİNE ÇIKACAK ÇİFTLERE İŞE YARAYACAK TÜYOLAR

  • Balayı tatiline çıkacağınız zaman yeni evli olduğunuzu balayı çifti olduğunuzu belirtmek gideceğiniz tesiste size ön hazırlık yapılmasını sağlar. Böylece küçük sürprizlerden yararlanabilirsiniz.
  • Yeni yerleri keşfetmek yeni heyecanlar, yeni anılar katar. Bu nedenle eşinizle daha önceden gitmediğiniz bir noktayı balayı tatil noktası seçmek hem yeni bir yeri görmek hem de yeni anılar biriktirmeniz açısından oldukça yararlı olacaktır.
  • Balayı tatilinde nereye gideceğinizi çok zaman önceden belirlemek oldukça yararlı olacaktır. Örneğin mart ayında iken Temmuz ayında evleneceğinizi biliyorsanız Ağustos ayına balayı tatili rezervasyonu yapmak size yüksek oranlı indirim yapılmasını sağlar.
  • Balayına çıkacak çiftlere gündelik yaşam ile ilgili önerilerimiz ise, telefon kullanımını tatil süresince bırakmak için ya telefonu konakladığınız tesiste bırakın ya da yanınızda kapalı konumda taşıyın. İlk evlilik tatiliniz olduğu için profesyonel fotoğraf çekim teknikleri öğrenip ölümsüzleştirebilirsiniz bu güzel anlarınızı. Bunun dışında kendinize ve eşinize bir çanta hazırlayın. Bu çanta acil durumlar ve ihtiyaçlar için çeşitli malzemeler barındırmalı. Örneğin sürekli kullandığınız ilaçlar ya da seksi bir iç çamaşırı olabilir.

Yukarıdaki önerileri uygulayarak harika bir balayı tatili geçirebilirsiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR