Başbakan Bedelli Askerlik Ve Öğrenci Affı İle İlgili Açıklama Yaptı


Başbakan Binali Yıldırım katıldığı A Haber canlı yayınında bedelli askerlik ile ilgili sorulan sorulara yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce bedelli askerlikle ilgili bir açıklama yapmıştı. Fakat dün akşam Başbakan Binali Yıldırım katıldığı canlı yayında konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bedelli askerlik bekleyen birçok vatandaşın merakla beklediği açıklama üzerine  çok önemli bir açıklama daha geldi. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bedelli askerlik konusunu açarak birçok önemli gelişmeler paylaştı.

Birçok asker adayının merakla beklediği bedelli askerliğin ne zaman çıkacağı sorusuna Başbakan Binali Yıldırım’ canlı yayında açıklama yaptı. Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamadan sonra bedelli askerlik bekleyen asker adaylarının konu ile ilgili beklentileri de büyük oranda arttı. Binali Yıldırım, canlı yayında bedelli askerlik sorusuna bakış açısının müspet olduğunu fakat bazı soru işaretlerini ortadan kaldırmaları gerektiğini söyledi. Bu konuda istismar olmaması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, öğrencilerin af konusunu da olumlu düşündüklerini belirtti. Teröre bulaşmamışlarsa, ailevi sebeplerden dolayı okuldan uzak kalmışsa bir imkan sağlanması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

 

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR