‘Bayramda Nereye Gitsek?’ Sorusuna 6 Harika Tavsiye

Bayramda bir program yapmadıysanız, şehirden biraz uzaklaşmak istiyorsanız sizin için kaçış rotaları hazırladık.


Bayramda bir program yapmadıysanız, şehirden biraz uzaklaşmak istiyorsanız sizin için kaçış rotaları hazırladık.

1. Saros

Eğer son dakika İstanbul’dan çok da uzaklara plan yapamam ama küçük bir deniz tatili de iyi gelir diyorsanız sizi Saros Körfezi’ne alalım. İstanbul’dan yaklaşık 4 saatte ulaşabileceğiniz Sarozsa Tekirdağ, Malkara, Keşan yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz. Kendi kendini temizleyen denizi Ege Denizi’nin en temiz bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Dalış, rüzgar sörfü, kitesurf, su altı fotoğrafçılığı gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.

2. Kaş

Masmavi denizi, lezzetli mezeleri, doğası, sakinliği ama aynı zamanda cafe/restoran ve küçük küçük barların hareketliliği ile Kaş bir vazgeçilmez! Bayramda burası da her yer gibi daha kalabalık olsa da Kaş’ın kendine has cool tarzı ve ayrıcalığı her zaman görülmeye değer.

3. Alaçatı

Özellikle bayramlarda çok kalabalık olsa da arnavut kaldırımları, dar sokakları, cumbalı taş evleri ve begonvilleriyle Alaçatı’nın yeri her şeye rağmen ayrı. Sevimli cafelerinde nefis Ege otları ve mezelerine doyarken, deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

4. Selimiye

Buralardan biraz olsun uzaklaşalım, gidelim güneylere ama Bodrum, Çeşme kalabalığı da olmasın diyorsanız; Marmaris’e 40 dakika uzaklıktaki Selimiye Köyü pırıl pırıl deniziyle tam bir cennet. Selimiye’ye en yakın havaalanı Dalaman ve buradan ister araç kiralayarak ister servislerle önce Marmaris’e, sonrasında Selimiye’ye ulaşabilirsiniz. Maksimum iki katlı taş evleriyle içinizi ısıtan Selimiye, aynı zamanda teknelerin uğrak mekanı.

5. Akyaka

Kendine has ahşap mimarisi ve buz gibi Azmak Nehri ile meşhur Akyaka, bir tarafta kitesurfçüler diğer tarafta yerli turistler olmak üzere gözle görülür bir şekilde ikiye ayrılmış bir ziyaretçi kitlesine sahip. Eğer bu tatil bir değişiklik yapayım ve kitesurf öğreneyim derseniz Akyaka sizin için doğru adres. Çok yoğun bir gece hayatı olmasa da balıkçıları, cafe ve mini barlarıyla tatilinize hareket de katacak. Özellikle No 22 Rider’s Inn, Akyaka’nın kiteçılar tarafından en çok tercih edilen mekanı. Hatta deniz dışında en çok burada takılıyorlar.

6. Datça

Datça’ya Bodrum’dan feribotla ulaşabileceğiniz gibi Dalaman Havalimanı’ndan karayolu ile ulaşmanız da mümkün. Dalaman’dan yol yaklaşık 2.5 saat sürüyor. Sahil boyunca sıra sıra dizilen restoranlar akşama doğru hareketlenmeye başlıyor, bayram döneminde mutlaka önceden rezervasyon yaptırın. Işıklarla süslenmiş yol boyunca birbirinden lezzetli Ege otları ve deniz ürünü mezelerini yerken bir yandan ayaklarınızı denize sokabilirsiniz.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı