Bazı Kediler Neden Hitler’e Benziyor? İşte Bilimin Açıklaması!


Kediler çok farklı şekillerde, renklerde ve tiplerde olabiliyorlar fakat son yıllarda özellikle siyah beyaz renklere sahip kedilerin bazıları faşist diktatör Hitler’e benzerliğinden dolayı “Kitler” adı ile anılmaya başlandı.

Bilim insanları bu kedilerin burunlarının altında ortaya çıkan ve Hitler’in bıyıklarına benzeyen izlerin nedeni ile ilgili bir araştırma yapmış ve buna hatalı bir genin sebep olduğunu bulmuş. Bu gen yüzünden kediler doğuştan burunlarının altındaki iz ile doğuyor ve ne yazıkki Kitler ismi ile çağrılmaya başlanıyor.

Independent’da yayınlanan habere göre, Batch ve Edinburg Üniversitelerinde fareler üzerinde yapılan bir deney ile siyah beyaz kedilerde kit adı verilen hatalı bir gen nedeniyle bu sonucun oluştuğu keşfedilmiş. Bu gen renk hücrelerinin çeşitlenmesini azalttığı için bu soruna yol açıyormuş.

Umuyoruz bilim insanları bunun yanı sıra yine gen bozukluğu nedeniyle oluşabilecek diğer hayati sorunların da sebeplerini bulur ve ortaya çıkmalarını engelleyecek buluşlar yapar zira Hitler’e benzesinler de sağlıklı olsunlar 🙂

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı