Beautyblender nasıl temizlenir?


Hemen hemen her kadının favori makyaj ürünlerinden biri olan beautyblender nasıl temizlenir? Fondöteni yaymak için inanılmaz kullanışlı bir ürün olan beautyblender iş kullanmaya ve temizlemeye gelince herkesin kafasını karıştırıyor. Kullanımında olduğu gibi temizliğinde de pek çok doğru bilinen yanlışlar var. Kadınların en büyük şikayetlerinden olan makyaj süngeri temizleme işleminin en ideal versiyonunu sizin için hazırladık!

Fondöteni yüze yaymanın ve ton eşitlemenin en iyi yolu iyi bir makyaj süngeri kullanmaktır. Beautyblenderlar ise son zamanlarda tüm kadınların favorisi haline gelmiş durumda. Sünger yapısından ötürü fondöteni içine çeken makyaj süngerlerinin belli bir zaman sonra temizlenmesi gerekiyor. Makyaj fırçalarının temizliği kolay olsa da aynısı süngerler için geçerli değil. Makyaj süngerinizi temizlemenin pek çok yolu var. Ancak size en kolay ve en etkili çözümü sunacak ideal tekniği sizin için derledik..

Süngerinizi ılık su dolu bir kaba koyun ve su dolup şişene kadar bekleyin. Ardından parmak ucunuz kadar sıvı sabun ile birkaç damla zeytinyağını karıştığın ve süngerinizi bu karışıma bir güzel bulayın. Süngeri köpürtüp sıktıkça içine çektiği tüm fondöteni dışarıya fışkırtacaktır. İşleme süngeriniz iyice temizlenene ve temiz köpük fışkırtana kadar devam edin. Ardından suda durulayın ve köpüğü süngerinizden arındırın. Süngeri tekrardan kullanmak için öncelikle açık bir alanda iyice kuruttuğunuza emin olun. Kuruduktan sonra tertemiz süngerinizi yeni gibi kullanmaya devam edebilirsiniz 😊


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR